علم و تکنولوژی

اگر از درد رنج می‌برید، عینک سبز بزنید

بر اساس گزارش های واضح، فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن و طولانی مدت است. این بیماری منجر به درد عضلانی عمومی، درد مفاصل و خستگی مفرط می شود.

اگر از درد رنج می برید از عینک سبز استفاده کنید

درد فیبرومیالژیا ممکن است موقتی باشد. تا به حال علت این بیماری مشخص نیست، اما پزشکان معتقدند عواملی مانند استرس و ژنتیک ممکن است در بروز این بیماری نقش داشته باشد.

استفاده از عینک هایی که طول موج های خاص در طیف نور سبز را فیلتر می کند، می تواند اضطراب ناشی از درد را کاهش دهد و نیاز به تسکین درد را با عوارض جانبی در بیماران مبتلا به فیبرومیالژیا و درد مزمن کاهش دهد.

در نشست سالانه انجمن پزشکی آمریکا، استفاده از عینک سبز رنگ مخصوص به مدت چند ساعت در روز برای کاهش درد ناشی از اضطراب توصیه می شود.

تحقیقات محققان نشان داده است که طول موج های خاصی از نور سبز مسیرهایی را در مغز فعال می کند که به مدیریت درد کمک می کند.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، فیبرومیالژیا بر زندگی تقریباً 4 میلیون بزرگسال در ایالات متحده تأثیر می گذارد.

دکتر گلاور گفت: درد و اضطراب مکانیسم های بیولوژیکی مشابهی دارند. علاوه بر این، ترس و اضطراب در مورد درد، اضطراب را بدتر می کند و اغلب منجر به افزایش مصرف مسکن ها و داروها می شود.

محققان به طور تصادفی به 34 بیمار مبتلا به فیبرومیالژیا دستور دادند که به مدت 4 ساعت در روز به مدت 2 هفته از عینک استفاده کنند، سپس مورد بررسی قرار دادند: 10 بیمار با عینک آبی، 12 بیمار با عینک شفاف و 12 نفر باقی مانده از عینک سبز استفاده کردند.

بیمارانی که از عینک سبز استفاده می کردند، چهار برابر بیشتر از گروه دیگر مضطرب و آرام بودند و گروه دیگر هیچ کاهشی در اضطراب خود مشاهده نکردند.

به گفته محققان، اگرچه سطح درد داوطلبانی که از عینک سبز استفاده می‌کردند ثابت بود، اما آنها داروهای مسکن کمتری مصرف کردند که نشان می‌دهد درد آنها به اندازه کافی کنترل شده است.

دکتر گلاور گفت که این عینک ها به طور ویژه برای فیلتر کردن طول موج های خاص در طیف نور سبز طراحی شده اند.
اکثر بیمارانی که از لنزهای سبز استفاده می کنند احساس بهتری دارند و به همین دلیل از آنها خواسته می شود که استفاده از این لنزهای ویژه درمانی را ادامه دهند.

منبع: پایگاه خبری علوم اعصاب

دکمه بازگشت به بالا