عمومی

ایجاد اشتغال برای 50 جوان هنرمند در حوزه هنری استان قزوین

به گزارش خبرنگار فرهنگی تکنونامه از قزوین؛ محمدرضا امامقلی سرپرست حوزه هنری استان قزوین شامگاه شنبه با حضور در خبرگزاری تکنونامه درباره شیوه جدید این شهرستان برای ایجاد اشتغال برای هنرمندان جوان اظهار داشت: مهمترین راه ما در عرصه هنر این است که جوانان را جذب کند. علاقه مند به هنر و آموزش های ویژه و راهنمایی آنها در راه تولید محتوای غنی و ارزشمند.

وی افزود: رویکرد اصلی ما در این نهاد سوق دادن جوانان به سمت تحقیق و تولید آثاری است که در جامعه تاثیرگذار باشد.

Photo_2022_10_1-22_22_31_526_YFc

رئیس حوزه هنری استان قزوین بیان کرد: البته کارهای خلاقانه و ایده های نو و به دور از روزمرگی و خلاقیت همواره با مقاومت و مخالفت مواجه است، اما باید به هدف متعالی که مقاومت تعیین شده دست یافت و در این راه پافشاری کرد.

امام قلی گفت: ایجاد بستر تفکر مبتنی بر واقعیت اجتماعی و نقد در بین هنرمندان جوان از اولویت های حوزه هنری در عصر جدید است و خوشبختانه فضای بازی برای تولید محتوا برای جامعه ایجاد شده است. موضوعات و مسائل مدیریتی، امیدواریم به نحوی روش ها و تصمیمات مدیران اصلاح شود.

ایجاد شغل پایدار برای 50 هنرمند جوان

رئیس حوزه هنری استان قزوین گفت: جوانان امروزی دارای دانش، با انگیزه بالا، مهارت و توانایی در علم هستند، نباید به پشت میز نشینی تکیه کنند، بلکه باید خودشان برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند. اعتماد به نفس و خودباوری.

امام قلی گفت: در سال گذشته با برنامه ریزی مدون و روش های خلاقانه در این زمینه توانستیم با 500 میلیون تومان و با کمک مدیر استانی و تامین فضا و زیرساخت.

Photo_2022_10_1-22_22_30_959_yRQ

وی گفت: اگر جوانان خوب بفهمند و به زبان او صحبت کنند، قطعاً کارساز خواهد بود و می‌توانیم از این توانایی برای رسیدن بهتر به اهداف انقلاب اسلامی و ارزش‌های مورد نیاز نظام استفاده کنیم.

این مدیر فرهنگی گفت: خوشبختانه می توانیم بین مدیریت حوزه هنری و جوانانی که به حوزه مراجعه می کنند و از پروتکل و سیستم مدیریتی خارج می شوند زبان فکری ایجاد کنیم تا هنرمندان جوان بتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند و عمل کنند. ایده های آنها

ورود به مسائل حاکمیتی با تولید محتوای هنری

امام قلی گفت: ما وارد بحث حاکمیت شدیم و اسنادی در موضوعاتی مانند مشکل معلمان، باغ سنتی قزوین و مهاجرت نخبگان تولید شد که به خوبی جواب داد چرا که نگاه ما واقع بینانه بود.

رئیس حوزه هنری استان قزوین گفت: امروز نیازمند تولید محتوا در فضای مجازی هستیم و با این کار می توان به اقتصاد هنر کمک کرد و انگیزه لازم برای ادامه کار هنرمندان جوان را ایجاد و تقویت کرد.

این مسئول بیان کرد: متأسفانه به نظر می رسد در مدیریت فرهنگ و هنر راهبردی نداریم در حالی که هنرمندان استان باید پس از رسیدن به سن کامل و خروج از کانون بیشتر در سیستم تصمیم گیری مشارکت کنند.

وی گفت: تیم هنری خوبی در بخش ایجاد شده است که هر کدام مستقل هستند و می توانند خلاقانه در مسیر تولید محتوا حرکت کنند و امیدواریم در نیمه دوم سال جاری با تولید فیلم های مستند به رسالت خود عمل کنیم. موضوعاتی که بر جامعه تأثیر می گذارد

امام قلی هشدار داد: تا پایان سال روی چند پروژه مهم کار می کنیم و کتاب «یوم النبی» با موضوع پیام آور به اهل بیت شهدا نوشته روح الله شریفی چهارم مهرماه در کتاب امام عرضه می شود. . کتابخانه خمینی.

وی بیان کرد: تئاتری با عنوان شهدای خلبان برای حضور در جشنواره فجر تولید شد که به اثری مهم تبدیل می شود و نمایشی با نام «دوئل روسی» که داستان با توپ بسته شدن مسجد گوهرشاد است. در حرم امام رضا (ع) و چند فیلم مستند. در ماه های آینده دیگران را فاش خواهیم کرد.

رئیس حوزه هنری استان قزوین گفت: مستند هجرت یکی از آثار خوبی است که تحلیلی از وضعیت مهاجرتی قشر کارگر در جامعه کنونی است و معتقدیم این فیلم ها زاویه ای از وضعیت واقعی را منعکس می کند. جامعه که قطعاً می تواند روشنگر و اصلاح باشد. مدیریت و برخی روش ها

وی افزود: در حوزه هنری استان قزوین آموزش جدیدی برای هنرجویان در نظر گرفته ایم که در قالب تولید برنامه و تولید مستند، فیلم کوتاه تهیه شده است.

Photo_2022_10_1-22_23_35_782_eNj

امام قلی از خبرگزاری تکنونامه در استان قزوین به عنوان رسانه ای با کیفیت و تاثیرگذار یاد کرد و گفت: خوشبختانه این خبرگزاری در مدیریت رویدادهای حوزه هنری موفق شد و با ساماندهی اخبار حرفه ای توانست جایگاه خوبی در استان پیدا کند. و نیروهای آنها از رسانه ها اطلاع دارند، اخبار خوب را دارند، منبع خبری موثق و قوی هستند، می تواند دوست خوب ما در دستیابی به اهداف حوزه هنری باشد و انتظار داریم با آنها همکاری بیشتری داشته باشیم. شما

رئیس حوزه هنری کاشوین گفت: ما معتقدیم که با مدیریت خوب می توان به پیشرفت و تعالی رسید و پیشرفت با ابزارهای هنری پیش می رود لذا امیدواریم با برنامه ریزی بیشتر آنها محقق شود. شعار و اهداف حوزه هنری در 2 سال آینده

در انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

با توجه به نتایج 0 رای دادن و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا