علم و تکنولوژی

ایران خودرو چقدر از مرسدس بنز ضعیف‌تر است؟ /فیلم

امیرمسعود عابدین: کارخانه جدید مرسدس‌بنز به نام فکتوری ۵۶ که به تولید خودروهای لوکس این برند می‌پردازد، از استاندارد صنعت ۴.۰ بهره می‌برد. شاید جالب باشد بدانید که برخی کارخانه‌های خودروسازان ایرانی مانند ایران‌خودرو، دارای استاندارد صنعت ۴.۰ هستند. با وجود امکانات مشابه و مشترک، خروجی این کارخانه‌های پیشرفته زمین تا آسمان با خروجی کارخانه‌های مرسدس‌بنز تفاوت دارد.

یکی از دلایل این تفاوت زیاد، به عدم دسترسی به فناوری‌های جدید برمی‌گردد.

زمانی که در کارخانه‌های ایرانی، کارگران باید خودروها را خودشان از کارخانه خارج کنند، در این هنگام در کارخانه‌ مرسدس‌بنز خودروها به طور اتوماتیک و خودران از کارخانه خارج و به پارکینگ منتقل می‌شوند.

دلیل دیگر این اتفاق، به عدم محافظت و مراقبت از این تجهیزات و کم‌اهمیتی به منابع انسانی برمی‌گردد. هنگامی که در کارخانه‌های مرسدس‌بنز شاسی فولادی خودروها بدون دخالت انسان و به صورت کاملا مکانیکی جابجا می‌شوند و یا برای تنظیم سیم‌کشی‌های خودرو، همه چیز به راحتی در دسترس است؛ در کارخانه‌های ایرانی برخی کارگران در شرایطی خطرناک و حساس اقدام به این کار می‌کنند.

برداشته شدن میزان تولید دستوری، توجه به امکانات و منابع انسانی در کنار انتقال فناوری، از الزاماتی هستند که برای افزایش کیفیت خودروها بسیار مهم هستند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در تکنونامه مراجعه کنید.

کارگروه خبری مطالب علمی پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا