علم و تکنولوژی

این دوش هوشمند به جنگ کم‌آبی می‌رود

“Oasense” که در سانفرانسیسکو شروع به کار کرد این هدبند را اختراع کرد. ایوان اشنایدر، یکی از بنیانگذاران این استارت آپ، زمانی که در تلاش بود راهی برای صرفه جویی در هزینه های خشکسالی کالیفرنیا پیدا کند، این ابزار را توسعه داد.

او دریافت که افراد در حین انجام کارهایی مانند شامپو کردن موهای خود یا صابون شستن به آب کمتری در حمام نیاز دارند.

هدگیر مذکور در تمامی تجهیزات استاندارد قابل نصب می باشد. قسمت الکترونیکی آن توسط یک ژنراتور توربین داخلی کار می کند، وظیفه آن کنترل جریان آب و اتصال به باتری داخلی است.

وقتی شخصی می خواهد دوش بگیرد کافی است دمای مورد نظر را تنظیم کند. اولین شیر “رووا” جریان آب را تا 100% تنظیم می کند که برابر با 1.8 گالن در دقیقه است. زمانی که سنسور دمای دستگاه تشخیص داد که تمام آب سرد باقیمانده وارد لوله شده و دمای آب جدید مشخص می شود، دبی به 0.3 گالن در دقیقه یا حدود 15 درصد حداکثر دبی کاهش می یابد.

هنگامی که کاربر وارد حمام می شود، مجموعه ای از حسگرهای مادون قرمز در سر دوش، حضور او را در حمام نظارت می کند و فشار آب را به 100 درصد برمی گرداند. هنگامی که کاربر از حمام خارج می شود، جریان آب به طور موقت به حداکثر 15 درصد باز می گردد. این هدگیر فاقد دوربین است و هیچ داده ای را به اینترنت ارسال نمی کند.

علاوه بر آنچه گفته شد، کاربر می تواند با فشار دادن دکمه روی سر دوش، جریان آب را در تمام مدت دوش 100 درصد حفظ کند. طبق بیانیه این شرکت، کاربران اعلام کرده اند که با این روش بیش از 50 درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود.

5858

دکمه بازگشت به بالا