علم و تکنولوژی

این غذاها را قبل از خواب نخوریم

بسیاری از ما دوست داریم عدس را عصر بخوریم ຈົບ یا روز خود را با چای یا قهوه به پایان برسانیم ، اما اگر به نوع غذایی که در شب می خوریم توجه نکنیم ، به جای فرصت استراحت و پاکسازی بدن ، ممکن است مشکلاتی داشته باشد از بی خوابی شدید و بی خوابی گرفته تا بیماری های مزمن.

به گزارش تکنونامه ، کارشناسان بهداشت می گویند اگر غذا خوردن شبانه برای مدتی حل نشود ، فرد در معرض برخی بیماری های مزمن مانند دیابت ، فشار خون بالا و سایر موارد قرار می گیرد.

خوردن غذا در ساعات پایانی روز به ویژه برای سلامت کلی بدن خطرناک است و خطر چاقی ، بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد.

به گزارش هندوستان تایمز ، متخصصان تغذیه در هند به برخی غذاها اشاره می کنند که برای حفظ سلامتی هنگام خواب توصیه نمی شود:

غذای سرخ شده

خوردن غذاهای پرکالری می تواند سیستم گوارش را مختل کند ، مانند سیب زمینی ، سیب زمینی سرخ کرده و همبرگر که می تواند خواب را مختل کند. با خوردن این نوع غذا ، فرد ممکن است مشکلات معده ، یبوست و موارد مشابه دیگر را تجربه کند. علاوه بر این ، خوردن یک رژیم غذایی پر کالری در شب می تواند مشکلات احتباس آب را ایجاد کند. این مشکل بیشتر در زنان به دلیل تغییرات هورمونی در بدن شایع است.

غذای تند

اگر اهل خوردن زیاد غذا هستید ، باید به طور خاص از غذاهای تند پرهیز کنید ، زیرا خوردن نزدیک ساعت خواب می تواند باعث مشکلات گوارشی و احتمالاً مشکلات گوارشی شود.

شکر و برنج شیرین

مصرف شیرینی و شیرینی اغلب بعد از شام ایده خوبی نیست زیرا غذاهای حاوی قند بالا می تواند منجر به مشکلات خواب شود. خوردن شیرینی در شب نیز می تواند بر مقاومت به انسولین تأثیر بگذارد زیرا خطر ابتلا به دیابت بعد از شب افزایش می یابد و فعالیت بدنی را کاهش می دهد.

چای و قهوه

بسیاری از مردم ، به ویژه دانش آموزان ، برای بیدار ماندن خیلی دیر چای و قهوه می نوشند. در حالی که این روش ممکن است در کوتاه مدت م beثر باشد ، اما در بلند مدت می تواند منجر به بی خوابی ، بی قراری ، کیفیت پایین خواب و غیره شود.

پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا