علم و تکنولوژی

این موشک بالستیک «تهدیدی بزرگ» برای آمریکا شده / عکس

به گزارش شین هوا، بر اساس گزارش جدید پنتاگون در مورد ارتش چین، موشک های بالستیک دانگ فنگ 17 (DF-17) با کلاهک مافوق صوت می تواند پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه اقیانوس آرام را هدف قرار دهد.

یکی از نکات کلیدی این گزارش که در پایان آبان ماه منتشر شد، به طور مستقیم به تغییر ماهیت نیروی موشکی چین با وارد شدن به خدمت موشک مافوق صوت دانگ فنگ 17 اشاره می کند: «موشک دانگ فنگ 17 موفق بوده است. آزمایش شده و مورد استفاده قرار گرفته است.. این موشک دارای کلاهک معمولی است اما در صورت لزوم می توان آن را به کلاهک هسته ای نیز مجهز کرد.

موشک دانگ فنگ سریعتر از صدا 17

DF 17 2019 در هفتادمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست در یک رژه رونمایی شد. آزادی مردم چین. این موشک دارای کلاهک گلایدر مافوق صوت DF-ZF است.

این موشک تبدیل شده است

این موشک مافوق صوت در پرتابگر متحرک نصب می شود و این ویژگی ترس آن را افزایش می دهد، زیرا به دلیل تحرک بالا، شناسایی و انهدام آن قبل از پرتاب دشوار است.

پس از خروج موشک دانگ فنگ 17 از جو، هواپیمای مافوق صوت از هدف جدا شد. سرعت، قدرت مانور بالا و مسیر پرواز ویژه به این کلاهک اجازه می دهد تا از پیشرفته ترین سیستم های دفاعی مانند TOD، Patriot و SM3 عبور کند.

این موشک در حال حاضر از زمین پرتاب می‌شود، اما گزارش‌هایی مبنی بر تلاش‌ها برای توسعه یک نسخه پرتاب از هوا برای استفاده در بمب‌افکن شیان H6 وجود دارد.

ترکیب این موشک میان برد با بمب افکن راهبردی شیان اچ 6 که برد 12000 کیلومتری دارد، برد موشک را بسیار افزایش می دهد.

برد موشک مافوق صوت دانگ فنگ 2500 کیلومتر است.

گلایدر مافوق صوت DF-ZF با قابلیت حمل سلاح هسته ای می تواند به سرعتی بین 5 تا 10 برابر سرعت صوت برسد. از دیگر کاربردهای این سلاح مافوق صوت می توان به عملیات تاکتیکی مانند هدف قرار دادن اهداف متحرک مانند کشتی های جنگی اشاره کرد.

5858

دکمه بازگشت به بالا