عمومی

بایدن: چین یک مشکل واقعی است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با شرکای مکزیک چین را مشکل واقعی کشورش دانست.

به گفته منابع، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، با وجود این، در گفتگو با متحدانش مکزیک، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، آمریکا کارخانه جهان است نه چین.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این گفته بود که هنوز در مورد تعرفه کالاهای چینی تصمیمی نگرفته است زیرا کاخ سفید همچنان در حال تفرقه است.

علیرغم تعرفه های بلندمدت واشنگتن بر این کشور در طول جنگ تجاری، چین می تواند 3 میلیارد دلار مازاد تجاری با ایالات متحده داشته باشد و صادرات آن به 4.6 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که واردات از ایالات متحده 1.6 میلیارد دلار باقی مانده است.

اخیراً سایت «هیل» در یادداشتی نوشت که با مواضع آمریکا در قبال آسیا ضعیف، چین آرزوهای جدیدی را برای روابط با کشورهای این منطقه استراتژیک باز می کند.

در گزارش دوم، وزارت امور خارجه آمریکا ادعای حاکمیت چین را رد کرد.بخش هایی از دریای چین جنوبی. این گزارش اولین گزارش در چند سال اخیر است و نشان دهنده نگرانی واشنگتن در مورد قدرت های چین در شرق آسیا است

در همان روزی که این گزارش منتشر شد، پکن سوریه را به برنامه تجاری کریدور خود اضافه کرد. راه را در پیش بگیرید، زیرا همچنان به تلاش برای پر کردن شکافی که آمریکا در آسیای غربی ایجاد کرده است، ادامه می دهد. در عین حال چین و شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه ای مشترک بر اهمیت همکاری تاکید کردند.راهبردهای ایجاد منطقه آزاد تجاری.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا