علم و تکنولوژی

با کدام علائم کرونا به بیمارستان مراجعه کنیم؟

مدیر اورژانس بیمارستان سینا با تاکید بر اینکه پس از سکته قلبی برای مراجعه به پزشک دیر نشود، علائم مهمی را نیز تشریح کرد که نشان دهنده زمان مراجعه به مرکز درمانی است.

دکتر حسین کرمان پور در گفت وگو با تکنونامه “مهمترین علت تب این است که فرد مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا قلب تب 38.5 یا کمتر داشته باشد. دارو و ساییدگی، اما به سرعت افزایش می یابد که به آن بیماری لوگو می گویند. به علائم آن نیز توجه کنید. با شروع این علائم دیگر نمی توان بیمار را در خانه نگه داشت و باید به مرکز درمانی مراجعه و داروهای تکمیلی دریافت کند.

وی سطح اکسیژن خون آنها را یکی دیگر از عوامل مهم در تشخیص بیمار خواند و ادامه داد: سطح طبیعی اکسیژن خون 94 درصد و بالاتر بود. اگر بیمار به طور مداوم، مثلاً هر ساعت، اکسیژن خون را اندازه گیری کند و متوجه کاهش اکسیژن خون خود شود، به این معنی است که بیمار باید برای ادامه درمان به مرکز درمانی مراجعه کند.

وی افزود: از سوی دیگر تعداد تنفس بیمار در دقیقه قابل توجه است. الگوی تنفس طبیعی برای کودکان 5 تا 11 ساله 20 تا 30 تنفس در دقیقه است. در بزرگسالان وضعیت طبیعی 12 تا 18 نفس در دقیقه است اما تا 26 نفس در دقیقه طبیعی است اما در صورت افزایش این تعداد به پزشک مراجعه کنید.

کرمانپور گفت: ضربان قلب نیز یکی از علائمی است که می تواند نگران کننده باشد. کسانی که غیر فعال هستند و 70 تا 90 بار در دقیقه برای افراد عادی معمول هستند. اگر این عدد از 100 گذشت و باقی ماند و کم نشد حتما باید به پزشک مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به اسهال شدید و کنترل نشده اغلب به دلیل کم آبی دچار سکته های بعدی می شوند و باید سریعا به پزشک مراجعه کنند، گفت: برخی از مبتلایان به بیماری عروق بیماری کرونا قلب دچار اسهال و استفراغ می شوند.

وی ضعف، خواب آلودگی و خواب آلودگی را یکی دیگر از عواملی که باید به پزشک مراجعه کند، عنوان کرد: در صورتی که زندگی عادی فرد مختل شده و علائم ضعف، خواب آلودگی و تعریق و خواب مکرر وجود داشته باشد باید به پزشک مراجعه کند. قلب، ریه ها یا سطح اکسیژن خون شما ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. با ذکر دقیق علائم و درمان به موقع، بیمار پس از پنج روز بهبود می یابد.

کرمانپور در پایان خاطرنشان می کند: در سویه آمیکرون پس از پنج روز انتظار داریم علائم بیمار کاهش یابد، در صورت عدم رعایت فرمول و عدم بهبود به موقع، بیمار باید به پزشک مراجعه کند. زیرا ممکن است در حین ابتلا به بیماری های قلبی عروقی به بیماری های دیگری مانند ذات الریه، ذات الریه، سل و … مبتلا شوند که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا