عمومی

با ۲ هدف بزرگ در مسابقات جهانی کشتی گرفتم

به گزارش شفاف، پویا دومرز گفت: خدا را شکر توانستم مدال طلای مسابقات جهانی 23 سال کشور اسپانیا را کسب کنم، بنابراین ضمن زیباتر شدن مدال نقره سال گذشته، ناکامی در مسابقات را نیز جبران کردم. این رابطه قهرمان سال جهان بزرگسالان.

وی گفت: در این مسابقات پس از 4 بازی سخت در مرحله نیمه نهایی مقابل حریفی از آذربایجان به برتری رسیدم که با محاسبه مسابقه قهرمان جهان را شکست دادم و قهرمان امید جهان شدم.

آقای دادمرز با اهدای مدال طلا به مردم ایران گفت: امیدوارم بتوانم دل مردم کشورش را شاد کنم.

این قهرمان جهان همچنین با قدردانی از مربیان، کادر فنی و به ویژه آقای حسن رنجر، سرمربی تیم ملی گفت: سعی می کنم این روند را ادامه دهم تا موفق تر باشم، باید مراحل مختلفی را طی کنم. با دعای خیر مردم برو و دل مردم مرا شاد کن.

در وزن 55 کیلوگرم مسابقات بوکس قهرمانی زیر 23 سال جهان پویا دادمرز در دور اول احمد تاشکین اوغلو از ترکیه را شکست داد و در دور بعد با نتیجه 3 بر یک و در مرحله نیمه نهایی نورزات کعبدراخیموف از ترکیه را شکست داد. قزاقستان با نتیجه 8 بر 1 پیش افتاد و راهی نیمه نهایی شد. دودمرز در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 از سد دنیس مایهای از رومانی گذشت و راهی فینال شد. وی در این مسابقات با نتیجه 5 بر یک از کنار نیهاد قلی زاده ورزشکار جوانان جهان از آذربایجان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 23 و 24 آبان ماه در شهر باکو آذربایجان برگزار می شود و پوجا داتمارک به عنوان اولین تیم ملی سنگین وزن ایران در این مسابقات شرکت می کند به طوری که این کشتی گیر در کمتر از دو ماه در سه تورنمنت بزرگ شرکت کرده است. .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا