علم و تکنولوژی

بدن ما چقدر میوه و سبزی نیاز دارد؟

به گزارش شفاف ، تجزیه و تحلیل متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد نشان می دهد که خوردن پنج تا پنج وعده میوه و سبزی در روز بیشترین مزایای سلامتی را دارد.

مطالعه آنها که به صورت آنلاین در مجله ulation منتشر شد ، سلامت و رژیم غذایی حدود دو میلیون نفر در سراسر جهان را به مدت 30 سال پیگیری کرد.

به گزارش دویچه وله ، در مقایسه با افرادی که فقط دو وعده میوه ، سبزیجات یا سبزیجات در روز مصرف می کردند ، نتایج زیر از افرادی که پنج مورد از این موارد را مصرف کردند به دست آمد:

– خطر مرگ به هر دلیلی کمتر از 13 است

– خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی یا سکته در روسیه 12 درصد کاهش یافته است

– میزان مرگ و میر ناشی از سرطان زیر 10 درصد

– خطر مرگ ناشی از بیماریهای تنفسی مانند ذات الریه مزمن کمتر از 35

به گفته دکتر میوها و سبزیجات منابع اصلی بسیاری از مواد مغذی از جمله پتاسیم ، منیزیم ، فیبر و پلی فنول (ترکیبات گیاهی دارای خواص آنتی اکسیدانی) هستند که به ویژه برای سلامت قلب مفید هستند. دانشکده پزشکی هاروارد آنها با خون مرتبط هستند.

به گفته محققان ، در حالت ایده آل ، مردم باید دو وعده از دو میوه به علاوه سه وعده سبزیجات در روز بخورند.

بیشترین مزایای سلامتی ناشی از خوردن سبزیجات برگ تیره (آرد ، اسفناج) و میوه ها و سبزیجات غنی از ویتامین C و بتاکاروتن (مرکبات ، مرکبات ، توت ها ، هویج) است. ویتامین C و بتاکاروتن آنتی اکسیدان هایی هستند که ممکن است در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشند.

نکته دیگر این است که طبق نتایج این مطالعه ، خوردن بیش از 5 وعده میوه یا سبزیجات در روز در کاهش خطر مرگ مفیدتر نیست. دکتر. به خاطر داشته باشید که اگر در طول روز به میوه ، سبزیجات و سبزیجات دسترسی ندارید ، می توانید روز بعد کمی بیشتر از حد معمول غذا بخورید تا متوسط ​​مصرف هفتگی این مواد مغذی را افزایش دهید.

برای این کار نیازی به ایجاد تغییرات قابل توجه در رژیم غذایی خود ندارید. به عنوان مثال ، صبحانه شما ممکن است یک کاسه غلات با مقداری بلوبری یا تخم مرغ آب پز و گوجه فرنگی ، گوجه فرنگی ، پیاز و اسفناج باشد. ناهار می تواند یک سالاد با میوه ها و سبزیجات مورد علاقه شما باشد (شاید سالادی از کلم و اسفناج مخلوط با لوبیا ، انگور ، فلفل قرمز ، هویج) ، یک لیوان ماست ، یک لیوان توت فرنگی یا یک توپ با آرد تند و انگور فرنگی.

برای شام ، سبزیجاتی مانند بروکلی بخارپز یا کدو سبز و کدو سبز بخورید. اگر زمان کافی برای خوردن سبزیجات در طول روز ندارید ، یک سالاد بزرگ برای شام vegetables با سبزیجات رنگارنگ و مقداری پروتئین مانند مرغ کبابی یا ماهی آماده کنید.

دکمه بازگشت به بالا