علم و تکنولوژی

برای درمان و پیشگیری از فشار خون بالا چه حرکات ورزشی انجام دهیم؟

محققان نحوه درمان یا جلوگیری از فشار خون بالا را با ورزش بررسی کرده اند.

به گزارش تکنونامه ، نیمی از حملات قلبی ناشی از فشار خون بالا است. تخمین زده می شود که تا سال 2025 ، حدود 60٪ از جمعیت جهان فشار خون بالا داشته باشند. اگرچه پذیرفته شده است که ورزش فشار خون را کاهش می دهد ، اما تاکنون این دستورالعمل ها بر سطح فشار خون متمرکز بوده و بر سطح ورزش هفتگی متمرکز بوده اند.

در این مطالعه ، تأثیرات ورزش بر روی بیماران مبتلا به فشار خون ، افراد با فشار خون بالا و افراد با فشار خون طبیعی مورد بررسی قرار گرفت.

محققان سوئیسی می گویند ، هدف از این دستورالعمل ها برای هر سه گروه کاهش فشار خون است. سرانجام با کاهش فشار خون می توان خطر حمله قلبی ، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را کاهش داد.

برای افرادی که فشار خون بالا دارند ، ورزش هوازی م mostثرترین روش است که شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا می شود. در افرادی که فشار خون بالا از حد نرمال دارند ، آموزش مقاومت پویا در اولویت است. همچنین به افرادی که فشار خون طبیعی دارند بیش از تمرینات مقاومت ایزومتریک توصیه می شود.

به گزارش تکنونامه ، به نقل از Medical Express ، افرادی که چاق هستند در صورت ادامه عوارض چاقی احتمال ابتلا به فشار خون بالا وجود دارد. همچنین افراد سالم که والدینشان فشار خون بالا دارند بیشتر در معرض خطر فشار خون قرار دارند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا