عمومی

برخورد قاطع با تعطیلی خودسرانه نانوایی ها در قزوین

برخورد قاطع با تعطیلی خودسرانه نانوایی ها در قزوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین از برخورد قاطع با نانوایانی که اقدام به تعطیلی خودسرانه در ایام نوروز کرده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تکنونامه از قروین؛ علیرضا حسن پور در این باره اظهار کرد: طی بررسی های میدانی تعزیرات حکومتی در خصوص تعطیلی خودسرانه برخی نانوایی ها، گشت های سیار تعزیرات حکومتی در سرکشی های روز اول فروردین، ۹ واحد نانوایی که نوبت کشیک برای پخت نان را نادیده گرفته و اقدام به تعطیلی خودسرانه کرده بودند را بلافاصله بازگشایی و برای متخلفان تشکیل پرونده شد.

وی افزود: در شهرستان قزوین ۲۷۵ نانوایی فعالیت دارند که ایام نوروز، نیمی از آنها باید در شیفت کاری پخت داشته باشند، در این خصوص هرگونه تعطیلی خودسرانه، تخلف محرز محسوب می شود و عواقب اینگونه قانون شکنی ها پیشتر به اطلاع رؤسای اتحادیه ها و اتاق اصناف رسیده است.

حسن پور بیان کرد ؛ در راستای نظارت بر اقلام اساسی و صیانت از حقوق مصرف کنندگان، سرکشی های مستمر از نانوایی ها در دستور کار قرار دارد و متخلفان به جرایم سنگین، پلمپ و نصب پارچه محکوم می‌شوند.

وی یادآور شد: وظیفه تعزیرات حکومتی رسیدگی به پرونده های متشکله است اما با توجه به شرایط اقتصادی و لزوم خدمت رسانی سریع و دقیق، گشت های سیار با حضور میدانی رؤسای شعب بر عملکرد اصناف مرتبط با حوزه آرد و نان نظارت مستقیم دارند و متخلفان در سطح عمده وخرده فروشی مجازات می شوند.

حسن پور تصریح کرد: با هرگونه کم فروشی،‌ عرضه خارج از شبکه آرد، تعطیلی خودسرانه، کاهش ساعات پخت نان، عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی برخورد قاطع می شود. 

انتهای پیام 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا