علم و تکنولوژی

بررسی اثرات کووید بر بیماران دیابتی

گروهی از محققان آمریکایی در حال بررسی اثرات طولانی مدت کووید-19 بر بیماران دیابتی هستند.

به گزارش تکنونامه، آیا کووید-۱۹ می‌تواند اثرات بلندمدتی بر سلامت افراد دیابتی از جمله افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی داشته باشد؟

دکتر دیندر سینگلا، یکی از محققان آمریکایی، معتقد است که ترکیب ژنتیکی بیماران دیابتی یا افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند، مستعد ابتلا به بیماری های التهابی پس از کووید هستند که بر قلب و مغز تأثیر می گذارد.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم کووید 19 می تواند ساختار ژنتیکی فرد را تغییر دهد که می تواند باعث افزایش شیوع بیماری و تشدید علائم دیابت و بیماری قلبی شود.

این محقق که بیشتر تحقیقات خود را صرف مطالعه نارسایی قلبی، دیابت و التهاب کرده است، در مقاله به مکانیسم ها و اثرات احتمالی کووید-19 بر بیماران دیابتی پرخطر و پتانسیل پیشرفت این ویروس می پردازد. بیماری هایی که منجر به التهاب و نارسایی قلبی می شوند را بررسی کنید.

وی تاکید کرد: فکر می‌کنیم کووید-۱۹ می‌تواند ۳ اثر بلندمدت بر بیماران داشته باشد. یکی اختلال عملکرد شناختی است که می تواند منجر به بیماری آلزایمر شود. دوم اینکه می تواند احتمال ابتلا به دیابت را در بیماران آسیب پذیر افزایش دهد. سوم، می تواند باعث عوارض دیابت مانند کاردیومیوپاتی یا انفارکتوس میوکارد شود.

به گزارش مدیکال اکسپرس، او نظریه ای را ارائه کرد مبنی بر اینکه ممکن است ترکیب سلولی متفاوتی در خون برخی از بیماران دیابتی آلوده به کووید-19 در مقایسه با بیماران دیابتی که هرگز به ویروس کرونا مبتلا نشده اند ایجاد شود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا