علم و تکنولوژی

بررسی تاثیر یک دارو بر مهار پیشرفت سرطان ریه

شرکت داروسازی آمریکایی از تولید دارویی خبر داد که می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را تا 34 درصد کاهش دهد.

به گزارش تکنونامه، شرکت داروسازی آمریکایی آمگن اعلام کرد: در آزمایشات آزمایشگاهی مشخص شد که لوماکراس خطر پیشرفت بیماری را در بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته ریه نسبت به شیمی درمانی 34 درصد کاهش می دهد.

این شرکت همچنین در حال آزمایش است که آیا این دارو می تواند در مراحل اولیه بیماری موثر باشد یا خیر. همچنین ماه گذشته مطالعه دیگری همراه با ایمونوتراپی بر روی این دارو انجام شد که میزان سمیت کبدی بالایی را نشان داد و به همین دلیل نیاز به مطالعات بیشتر است.

نتایج دقیق تر مطالعه انجام شده بر روی 345 بیمار، از جمله میانگین امید به زندگی بیماران بدون پیشرفت بیماری – مدت زمانی که طول می کشد تا بیماری بدتر شود – در نشست سالانه انجمن انکولوژی اروپا (ESMO) ارائه خواهد شد. در پاریس.

شرکت داروسازی آمگن اعلام کرد: 33 درصد از بیمارانی که این دارو را دریافت کرده‌اند، دچار عوارض جدی مانند اسهال و افزایش آنزیم‌های کبدی شده‌اند، در حالی که این رقم در بیماران شیمی‌درمانی 40 درصد بوده است.

به گزارش رویترز، این دارو برای هدف قرار دادن نوعی جهش ژنی به نام KRAS طراحی شده است که در حدود 13 درصد از سرطان ریه سلول غیرکوچک (NSCLC)، شایع ترین شکل این بیماری، و کمتر اتفاق می افتد. برخی از تومورهای جامد قابل مشاهده هستند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا