عمومی

بررسی نحوه اجرای قانون نظام جامع تربیت فنی و حرفه‌ای در کمیسیون آموزش

سخنگوی شورای مشورتی اسلامی آموزش و تحقیقات از بررسی روند اجرای قانون آموزش و پرورش و حرفه آموزی و سیستم جامع در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: این کمیسیون بر لزوم آموزش قانون تأکید می کند. آره.

امیرحسین فلاحی در گفت و گو با تکنونامه ، در تشریح جلسه امروز شورای اسلامی آموزش و تحقیقات اسلامی اظهار داشت: این جلسه با اعضای شورای عالی آموزش فنی برگزار شد. آموزش فنی و حرفه ای ارائه می شود.

وی گفت: “براساس برنامه ششم توسعه ، 44٪ برنامه های آموزش باید روی آموزش حرفه ای تمرکز کنند که هنوز به این هدف نرسیده اند ، ظرفیت مدارس حرفه ای کاهش یافته و دانش آموزان به مهارت های فنی و حرفه ای آموزش داده نشده اند.” برای پرداختن به این موضوع ، جلسه دیگری برای هفته آینده در دانشکده فنی و حرفه ای برگزار می شود که کمیته ای از این کمیته برای اجرای استراتژی برای اجرای آموزش های فنی و حرفه ای دانش آموزان مبتنی بر صنعت “سال کبیسه” اجرا می کند.

به گفته سخنگوی شورای معارف و تحقیقات اسلامی ، 13 هیئت عضو این شورا هستند و وظیفه اجرای قوانین یک سیستم جامع آموزش و پرورش و حرفه ای را بر عهده دارند. هدف اجرای صحیح قانون به گونه ای است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به صورت حرفه ای تربیت شوند.

در پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا