عمومی

برنامه ریزی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری ارس در ترکیه

به گزارش تکنونامه از تبریز، مجید کیانی در دیدار با سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه ضمن تبیین مسائل مزایا و تسهیلات قانونی این منطقه برای تجارت و سرمایه گذاری، بر اساس استراتژی و برنامه، در حال انجام است. توسعه شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی، معرفی مسائل هوایی و ارتقای صنعت تغییر محصول ارس، تبدیل ارس به مرکز حمل‌ونقل را در نظر بگیرید و در این راستا اقداماتی گام به گام آغاز و اجرا شده است.

وی با اشاره به نقش منطقه آزاد ارس در تقویت روابط اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: ارس آزاد می تواند نقش مهم و مهمی در اجرای برنامه های اقتصادی دو کشور داشته باشد. این کشور با جمهوری آذربایجان، جمهوری خودمختار نخجوان، ترکیه، از جمله ارمنستان هم مرز است و تجارت بین المللی یکی از مهم ترین و مهم ترین محرک های توسعه اقتصادی است.

مدیرعامل مناطق ارگانیک ارس خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد با وجود مشکلات قانونی در مناطق آزاد از جمله عدم اجرای کامل قوانین، این مناطق می توانند بدون نفت، تولید و صادرات به الگوی مدیریتی موفقی تبدیل شوند. در منطقه امن ارس افزایش یافت.

وی هشدار داد: با توجه به اینکه ارزروم محور شرق ترکیه است، انتظار داریم سفارت ایران در ارزروم برود و با هم بازار ترکیه را بشناسیم و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس را جذب و معرفی کنیم.

آقای کیانی با بیان اینکه آماده همکاری با سرمایه گذاران ترکیه ای در منطقه آزاد ارس هستیم، گفت: نیاز به توسعه روابط و ارتباطات رسانه ای برای اطلاع رسانی و پیشنهاد فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ارس به همه متخصصان سرمایه گذاری از طریق رسانه ها و دولت ترکیه است. . ، و در این امر کنسولگری می تواند آن را تسهیل کند

در این دیدار سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ارزروم نیز توسعه مناسبات فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی با ترکیه را مورد بحث و بررسی قرار داد و نشان داد که منطقه آزاد ارس توانایی لازم برای افزایش حجم مبادلات تجاری است. در نشست تبادلی بین دو کشور ایران و ترکیه برای دستیابی به این هدف، آمادگی داریم قابلیت ها و فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس را به مشارکت کنندگان اقتصادی ترکیه معرفی کنیم.

حضور فعال ارس در نمایشگاه های ویژه ترکیه، جذب دانشجویان ترک در پردیس بین المللی ارس و ایجاد منطقه آزاد مشترک از دیگر موارد مطرح شده در این نشست است.

46

دکمه بازگشت به بالا