عمومی

برنامه ویژه تلویزیون رژیم صهیونیستی با موضوع پهپادهای ایران+عکس

به گزارش گروه رصد بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه از شبکه 11 تلویزیون رژیم صهیونیستی، شامگاه جمعه در ویژه برنامه با محوریت توانمندی پهپادهای جمهوری اسلامی ایران.

در این ویژه برنامه با دعوت از افسران امنیتی و نظامی و همچنین کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی، قابلیت پهپادهای ایران زیر ذره بین بررسی شد.

مجری اول خاطرنشان کرد: در حالی که بسیاری از آنها در خطر برنامه هسته ای ایران هستند، تهدید دیگری به نام هواپیماهای بدون سرنشین وجود دارد که کمتر از تهدید هسته ای خطرناک نیستند.

این پهپاد ادامه داد که ساخت پهپادها کوچک و ارزان است و امکان ارسال بسیاری از آنها به اهدافی از هزاران کیلومتر دورتر وجود دارد. اما آسیب وارد شده توسط این پهپادها می تواند “بزرگ” حتی کوچک باشد.

در بخشی دیگر از این پروژه، «بنی گانتز» وزیر جنگ اسرائیل که یکی از مهمانان این برنامه است، با اشاره به برد 2000 کیلومتری پهپاد «شاهد 136»، ایران را «تهدید» خواند. امنیت اسرائیل.

یکی دیگر از کارآگاهان صهیونیست یکی از میهمانان این برنامه خاطرنشان کرد: امروز اشغالگران از سوی بسیاری از طرف ها از جمله نوار غزه در معرض تهدید قرار دارند.

یکی دیگر از مقامات نظامی رژیم صهیونیستی گفت: تهران شجاعت و فناوری پرواز پهپادهای 1500 تا 2000 کیلومتری را نداشت، اما امروز قدرت انجام این کار را دارد.

مجری برنامه از وزیر جنگ اسرائیل پرسید که آیا پهپادهای ایرانی یک تهدید استراتژیک برای تل آویو هستند یا خیر، گانتز پاسخ داد: ما آنجا هستیم و باید با آنها مقابله کنیم. از منظر جغرافیایی و استراتژی امنیتی، تهدید پهپادهای ایرانی همیشه تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است که مقیاس عملیاتی دارد و ما را مجبور می‌کند هوشمند، تدافعی، تهاجمی و آماده مقابله باشیم.»

گانتز افزود: این نه تنها تهدیدی برای موجودیت اسرائیل است، بلکه اساساً تهدیدی به حدی است که به اهداف استراتژیک خود دست یابد که من انتظارش را نداشتم.

از سوی دیگر مجری برنامه با اشاره به پرواز مداوم 12 ساعته پهپادهای ایرانی گفت: در گذشته خیلی ها سطح تهدید پهپادها را درک نمی کردند. اما امروزه اکثر مردم قبول دارند که این یک تهدید پرخطر و غیرقابل پیش بینی است.

امان، سرپرست تحقیقات این پروژه می گوید: «این پهپاد وسیله کوچکی است که به کنترل کننده خود امکان نظارت مجازی، جمع آوری، عکس برداری و احتمالاً مبارزه با مکان هایی مانند حملات موشکی را می دهد. این پرنده گاهی اوقات به عنوان وسیله ای برای خودکشی استفاده می شود.

در بخشی دیگر از این پروژه، حمله پهپادی جنبش انصارالله یمن به نیروگاه نفتی آرامکو در عربستان سعودی «نادر» و «دقیق» توصیف شد که «خسارات زیادی به عربستان وارد کرد».

انتهای پیام/
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا