علم و تکنولوژی

بسته حمایتی برای بیماران خاص و تالاسمی/ پوشش ۷۰ درصدی هزینه‌های توانبخشیِ غیردولتی

آموزش |مشاوره

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعطای کیت کمک دولتی به بیماران خاص و لازار خبر داد و اظهار داشت: دستورالعمل اداری خدمات مالیاتی و پرستاری به تصویب شورای عالی بیمه رسیده است.

به گزارش تکنونامه، دکتر بهرام عین اللهی در پایان هشتاد و هشتمین جلسه مجلس سنای بیمه سلامت گفت: با تصویب مجلس سنای بیمه سلامت دو داروی مهم برای بیماران خاص از جمله داروهای بیماران تالاسمی معرفی شد. تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه تصمیمات خوبی در خصوص بیماران خاص و غیر تخصصی در حال انجام است که پس از تخصیص بودجه لازم اتخاذ می شود، افزود: این مصوبات وزارت بهداشت را قادر می سازد تا به طور موثر از بیماران تخصصی حمایت کند.

تصویب مشاوره اجرایی نرخ مالیات خدمات پرستاری

وزیر بهداشت افزود: قانون نرخ مالیات بر خدمات پرستاری که از سال 1386 از الزامات جامعه پرستاری بوده در 15 سال گذشته اجرا نشده است. و برای اولین بار در کشور انجام شد.

عین اللهی ادامه داد: ضوابط و دستورالعمل های اجرایی این قانون به تصویب مجلس سنای بیمه سلامت رسیده و سازمان بیمه با اجرا موافقت کرده است.

وی با اشاره به اینکه جلسه شورای عالی بیمه یکی از جلسات مهمی است که با نمایندگان برگزار می شود، از سازمان ها و بیمه ها گفت: جلسه امروز تصویب شده و قوانین مدیریت خوب بسیار زیاد است. بیمه الکترونیک، قانون.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بر اساس قانون بودجه باید این شرایط را رعایت کنیم که همه سازمان های بیمه گر آن را رعایت کرده اند.

عین اللهی گفت: در سایر مصوبات در موارد قطعی برق، خاموشی مجوز صادر می شود و در مواردی که نسخه الکترونیکی موقتاً با اختلال مواجه شود، 12 درصد پرونده ها کپی و 20 درصد پرونده ها فسخ می شود. انجام شده.

بر اساس اعلام انجمن سلامت وزارت بهداشت: نسخه الکترونیک در بیمه سلامت بالای 90 درصد است و سایر بیمه‌گران موظف به تکمیل نسخه الکترونیکی کامل هستند.

70% بیمه خدمات ریکاوری

وزیر بهداشت درباره نیمه مصوبه شورای عالی بیمه سلامت گفت: این مجلس همچنان مصوبه ای دارد «در مورد بازیابی پوشش خدمات بیمه ای». شورای بیمه سلامت مجلس سنا 70 درصد از هزینه های سازمان های غیردولتی مدیریت شده در زمان تأخیر بازیابی را تصویب کرده است. این برنامه در مرحله آزمایشی در سراوان آغاز شد و بر اساس این مصوبه بیماری هایی مانند تالاسمی و اوتیسم تحت پوشش بیمه مناسب قرار خواهند گرفت.

برای اجرای کامل نسخه الکترونیکی با شرکت بیمه تماس بگیرید

به گزارش وب دا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه شورای عالی بیمه سلامت از تمامی بیمه ها خواست تا برنامه های جهادی-فعال نسخه الکترونیکی را اجرا کنند.

عین اللهی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز این برنامه توسط بیمه سلامت ایرانیان افزود: برخی از بیمه ها منسوخ شده است که اجرای کامل نسخه الکترونیک در کشور را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: اجرای طرح نسخه الکترونیکی همزمان با اجرای این طرح در وزارت بهداشت بر همه شرکت های بیمه الزامی است.

بر اساس این گزارش، در هشتاد و هشتمین جلسه بیمه سلامت سنا، 15 دستور جلسه با حضور نمایندگان 9 شرکت بیمه و تعدادی نیز مورد تایید سنا قرار گرفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا