علم و تکنولوژی

بسته ویژه حمایتی بیمه سلامت برای ۲۹ بیماری/خبر خوش برای بیماران اوتیسم

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تخصیص 5 هزار میلیاردی برای تامین هزینه های درمانی بیماران خاص، درمانی و نادر را اقدامی مهم و ارزشمند برای کاهش هزینه های خطیر و مخرب سلامت می داند. بسته خدماتی در این بخش با طرح های مصوب دولت اجرا شده است، 29 بیماری در 3 گروه بیماری تحت پوشش 100 درصد یا حداکثر قرار خواهند گرفت.

دکتر محمدمهدی ناصحی با حضور در تکنونامه و بازدید از اتاق مطبوعات در جمع خبرنگاران این خبرگزاری. وی به هشتاد و هشتمین جلسه شورای بیمه سلامت اشاره کرد و درباره جزئیات و تصویب این جلسه گفت: مورد تایید مجلس سنای بیمه سلامت قرار گرفته ایم. در گفتگوی بیمار اوتیسم و ​​ناتوانی مقرر شد برای این بیماران نیز نرخ مالیات خصوصی پذیرفته شود و بر این اساس بیمه‌گر 70 درصد نرخ بخش خصوصی را پرداخت کند.

بسته بیمه سلامت ویژه 29 بیمار / خبر خوش برای بیماران اوتیسم

70 درصد هزینه های توانبخشی اوتیسم در بخش خصوصی را پوشش می دهد

وی در تشریح مصوبه اخیر شورای عالی بیمه سلامت مبنی بر ارائه خدمات به افراد مبتلا به اوتیسم گفت: خدمات اوتیسم شامل تشخیص، درمان، دارو، توانبخشی و خدمات بستری است. مهم‌ترین بخش‌ها، رشته‌های توانبخشی، کاردرمانی و مشاوره روان‌شناسی است که در بسته خدمات گنجانده نشده است. البته ما سال گذشته نرخ مالیات دولتی را تعیین کردیم اما خوشبختانه امسال نرخ مالیات بخش خصوصی (تا 70 درصد بیمه) محقق شده است. امیدواریم این امر تاثیر مثبتی بر سلامت بیمار داشته باشد.

رئیس سازمان بیمه سلامت افزود: سن خدمات بیمه سلامت معلولان از 6 سال به 12 سال افزایش یافت تا تمامی کودکان زیر 12 سال بتوانند از خدمات بهره مند شوند. البته دوره طلایی خدمت 6 سال اول است اما در حال گسترش هم هستیم.

ناصحی تاکید می کند: با اطلاعاتی که از معاونت بهداشت و انجمن اوتیسم دریافت کرده ایم، افراد مبتلا به اوتیسم در سامانه ما علامت گذاری می شوند و بنابراین می توان با نرخ مصوب مالیاتی اعلام شده در مرکز قرارداد بیمه سلامت به آنها خدمت رسانی کرد. . بخش خصوصی.

کمک ویژه برای 29 بیماری در انتظار تایید دولت

وی با اشاره به مصوبه شورای عالی بیمه سلامت مبنی بر تجویز دو داروی عمده برای بیماران خاص از جمله داروهای بیماران تالاسمی، گفت: در قیمت دارو برای بیماران تالاسمی تفاوت وجود دارد؛ این دو دارو برای بیماران مبتلا به تالاسمی در نظر گرفته شده است. بنابراین در مورد قرص‌های آهن تولید داخل، این بیماران باید برای هر قرص ۲۸۰۰ تومان اضافه می‌پردازند که حذف شد و اجازه داده شد بخشی از داروی گران‌تر را پرداخت کنیم تا خروجی آن افزایش نیابد. پرداخت های جیبی مردم . بنابراین برخلاف قوانین قبلی، زمانی که قیمت های کمتری برای پوشش انتخاب می شد، اکنون شرایط مطلوبی برای این بیماران ارائه می شود. در نتیجه هم اکنون داروهای ایرانی و خارجی بیماران تالاسمی بیمه می شوند. پیش از این داروهای ایرانی گرانتر از داروهای خارجی بودند، اما به دلیل استقبال از داروهای ایرانی و عوارض کمتر، تولید داخلی این داروها بیمه شده است تا پرداخت از جیب مردم کاهش یابد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان همچنین با اشاره به بسته حمایتی از بیماران خاص و صعب العلاج و اختصاص 5 هزار میلیارد تومان در بودجه امسال برای این بیماران خاطرنشان کرد: طبق قانون این بیماری ها باید توسط بیمه سلامت و وزارتخانه تعیین شود. بسته های مشاوره و خدمات بهداشتی و مرتبط. این اقدام از دو ماه گذشته و زمانی که دولت وارد چرخه بازرسی و بازرسی شده است، اجرا شده است و اصلاحات مربوطه انجام شده است. امیدواریم این موضوع در هفته جاری یا هفته آینده به تصویب هیئت وزیران برسد و آماده اجرا شود.

وی تاکید کرد: پس از تایید در این زمینه، بسته خدمات باید در سامانه ما بارگذاری شود تا هزینه های آن پرداخت شود. تمامی 29 بیماری در 3 گروه بیماری در این طرح درج شده است تا بتوانیم حداکثر پوشش بیمه ای را برای این بیماران که شامل بیماران خاص و درمان نشده است، ایجاد کنیم. به عنوان مثال EB جزء این گروه است که ما تمامی خدمات را در قالب این بسته های خدماتی پوشش می دهیم و یا در مورد بیماری SMA اکثر خدمات درمانی و توانبخشی در قالب این بسته های خدماتی تحت پوشش قرار می گیرند.

وی افزود: از سوی دیگر به عنوان مثال 1000 بیمار نیازمند پرورش حلزون در کشور داریم که قول می دهیم 100 درصد هزینه آنها را بیمه تامین کنیم. همچنین قول می دهیم که بیماران مبتلا به پارکینسون که از محرک های عمیق استفاده می کنند، بیشترین پرداخت را برای این بیماران خواهند داشت. اینها بخشی از 29 بیماری هستند که برای حداکثر پوشش بیمه ای شناسایی شده اند. به طور کلی، چشم انداز ما کاهش هزینه های مخرب سلامت عمومی است.

وی در این خصوص گفت: فیش های درمانی مردم بالاست، بنابراین نظر دولت و مجلس در این خصوص ویژه است. بنابراین این مصوبه 5 تریلیون گام مهمی برای حمایت از بیماران خاص و درمان است و تاکنون در کشور هیچ سابقه ای از این صندوق «پرخطر» ایجاد نشده و این بیماران به صورت ویژه پیدا شده اند. البته قبلا پنج بیماری خاص را تحت پوشش قرار می دادیم اما هنوز این گام آخر را که گام مهمی در کاهش هزینه های مردم است برنداشته ایم و این اقدام دولت قطعا باعث کاهش نسبت هزینه می شود. در مجموع در جاهایی که مردم گرفتار هزینه های درمانی شده اند، هدف این است که بتوان این هزینه ها و آسیب ها را به حداقل رساند.

بسته بیمه سلامت ویژه 29 بیمار / خبر خوش برای بیماران اوتیسم

تاکید بر تمرکز بر مناطق دارای امتیاز بیمه سلامت یکی از اولویت هاست. ما همچنان از نظر پوشش خدمات رتبه زیر 50 را داریم اما در حمایت مالی بیمه گذار ضعف هایی وجود دارد بر همین اساس امسال در کنار پوشش عمومی بیمه ای چه اتفاقی افتاده است به این ترتیب مثلاً افراد مبتلا به سرطان مجبور به این کار نیستند. بیش از حد نگران باشید 29 بیمه بیماری 100% یا حداکثر است. حتی نسبت افرادی که برای دیابت مزمن و داروهای قلب و عروق پرداخت می کنند نیز مشمول این طرح خواهند شد.

او به گفتگوی خود ادامه داد طرح پایلوت سازمان بیمه سلامت برای مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان (سراوان) وی اعلام و تاکید کرد: پس از تحقق این سپرده، این طرح به سایر مناطق محروم کشور نیز تعمیم خواهد یافت.

ناصحی با تاکید بر اهمیت هدایت افراد دارای بیمه همگانی به مرکز پیمانکاری ارائه دهنده این نوع خدمات، گفت: بیشتر بیمه های ما در بخش دولتی است اما بدون تسهیلات دولتی در شهرستان می توان گفت که مردم می توانند. وارد بخش شوید.” بازدید از بخش خصوصی برای بهبود دسترسی به خدمات عمومی بر این اساس موافقت شد که طرح های آزمایشی بیمه سلامت برای ارائه خدمات خصوصی در مناطق محروم، ولسوالی سراوان، استان سراوان و استان بولیخمخای ایجاد شود تا مردم از خصوصیات آگاه شوند. مراکز

نحوه راه اندازی بیمه درمان ناباروری در بخش خصوصی

ناصحی همچنین به مصوبه اخیر مجلس سنا در مورد درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: تصمیمات خوبی در خصوص ناباروری اتخاذ شده است تا نرخ اکثریت مالیات عقیم سازی در بخش خصوصی جبران شود و دسترسی به خدمات عمومی درمان ناباروری افزایش یابد. در صورت ناباروری خدمات معاینه و درمان عمومی تا 90 درصد بیمه را پوشش می دهد. در بخش خصوصی، مالیات دولتی پرداخت شد و نوع پرداخت ما به «عمومی غیردولتی» تبدیل شد. در مورد دانشکده های پزشکی غیر دولتی، ما هنوز تا 70 درصد از نرخ مالیات بخش خصوصی را برای درمان ناباروری پرداخت می کنیم.

تصویب مشاوره اجرایی نرخ مالیات خدمات پرستاری

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در سخنان خود با اشاره به تصویب توصیه اجرایی نرخ مالیات بر خدمات پرستاری در جلسه سنا بیمه سلامت، تصریح کرد: نرخ مالیات خدمات پرستاری سال گذشته به تصویب رسید. و امسال این توصیه ها تصویب شد. حدود 5000 تا 6500 میلیارد تومان اعتبار در این بخش پیدا شده است که قطعا فقط مربوط به بیمه سلامت نیست و امیدواریم به درستی اجرا شود و رضایت جامعه پرستاری را جلب کند.

بسته بیمه سلامت ویژه 29 بیمار / خبر خوش برای بیماران اوتیسم

بسته بیمه سلامت ویژه 29 بیمار / خبر خوش برای بیماران اوتیسم

بسته بیمه سلامت ویژه 29 بیمار / خبر خوش برای بیماران اوتیسم

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا