علم و تکنولوژی

بلیت فروشی برای بازدید از فضا شروع شد؛ ناقابل ۴۵۰ هزار دلار

فروش بلیت "ویرجین گالاکتیک" سفر فضایی را آغاز کرد

Virgin Galactic در نوامبر 2021 اعلام کرد که 700 مشتری دارد و قصد دارد تا پایان سال 2022 یک فضاپیمای تجاری را به فضا پرتاب کند و در آن زمان می خواهد این تعداد را به 1000 برساند. به نظر می رسد این شرکت به جدول زمانی خود پایبند است.

مایکل کولگلازیر، مدیرعامل ویرجین گالاکتیک در بیانیه‌ای گفت: در ویرجین گالاکتیک، ما معتقدیم فضا در حال تغییر است. ما قصد داریم تا پایان سال 2022، 1000 مسافر آماده پرواز قبل از شروع سفرهای کاری داشته باشیم و با شروع عملیات منظم و گسترش ناوگان خود، پایگاهی فوق العاده قوی بسازیم.

در مجموع، حدود 700 نفر از جمله ایلان ماسک، پروازهای ویرجین گالاکتیک را رزرو کرده اند.

این شرکت امیدوار است تا قبل از شروع یک سفر کاری که اخیراً دوباره به پایان فصل 2022 موکول شده است، 1000 بلیط بفروشد.

فروش بلیت ها از امروز چهارشنبه آغاز شده و برای عموم آزاد است. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

این اولین بلیط فروشی این شرکت نیست. برای مثال، ویرجین گالاکتیک، تنها یک ماه پس از اولین پرواز فضایی این شرکت در مقابل بنیانگذار آن، ریچارد برانسون، به طور موقت در آگوست 2021، بلیت‌ها را دوباره فروخت. قبلاً صندلی ها با قیمت 250000 دلار قابل خرید بودند اما این مبلغ به 450000 دلار تغییر یافت. در 11 جولای، ریچارد برانسون، بنیانگذار فضاپیمای ویرجین گالاکتیک، با پنج نفر دیگر که همگی کارمندان شرکت او بودند، در اولین پرواز تجاری فضایی سرنشین دار به فضا رفت. ریچارد برانسون بعدها اولین میلیاردری شد که با فضاپیمایی که خود ساخته بود به فضا رفت.

این پرواز 9 روز قبل از تجربه سفر جف بزوس، موسس شرکت Blue Origin انجام شد.

کهکشان ویرجین یک فضاپیما به نام VSS Unity دارد که زیر بال هواپیمای VMS Eve قرار دارد. زمانی که این دو به ارتفاع 15000 متری رسیدند، فضاپیمای VWS به فضا پرتاب شد و با موتور موشک خود به مدار زمین رفت.

این فضاپیما می تواند شش مسافر و دو خلبان را حمل کند. این افراد برای چند دقیقه تجربه بی وزنی خواهند داشت و زمین را از منظر فضایی می بینند.

46

دکمه بازگشت به بالا