عمومی

بنت: از رئیس‌جمهور بایدن و دولت آمریکا می‌خواهم که در این لحظه آخر از امضا کردن توافق با ایران خودداری کنند

نفتالی بنت، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در توییتر خود نوشت: معتقدم این توافق تقریباً یک چهارم تریلیون دلار به جیب دولت ایران وارد می کند و به ایران امکان توسعه، نصب و راه اندازی سانتریفیوژها را می دهد. تنها در دو سال، تقریباً بدون هیچ محدودیتی.» سال گذشته، ما توانستیم شرکای خود در کاخ سفید را متقاعد کنیم که آن را نپذیرند. به خواست ایرانی ها.

او در توئیتی دیگر نوشت: امیدوارم اوضاع همینطور بماند. اما اسرائیل یکی از طرفین این توافقنامه نیست. اسرائیل به هیچ یک از محدودیت های ناشی از توافق متعهد نبوده و از همه ابزارها برای جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته ای ایران استفاده می کند.

این اظهارات در حالی است که پایگاه خبری آکسیوس بامداد یکشنبه به نقل از مقامات آمریکایی و صهیونیستی نوشت که دولت واشنگتن در روزهای اخیر به تل آویو اطمینان داده است که در مذاکرات وین امتیاز جدیدی به ایران نداده است.

مقامات آمریکایی به آکسیوس گفتند، هفته گذشته مقامات کاخ سفید به همتایان اسرائیلی خود متعهد شدند که علیرغم ادعای رسانه ها، هیچ امتیاز جدیدی برای ایران وجود نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز شامگاه گذشته به الجزیره گفت: ما به طور منظم با اتحادیه اروپا (در مورد پاسخ ایران) در تماس هستیم و مذاکرات با اتحادیه اروپا به صورت خصوصی انجام می شود.

310310

دکمه بازگشت به بالا