علم و تکنولوژی

به روز رسانی استراتژی WHO برای واکسیناسیون کووید-۱۹

سازمان بهداشت جهانی (WHO) استراتژی کووید-19 خود را برای واکسینه کردن همه کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند، بازبینی می‌کند.

به گزارش تکنونامه، سازمان جهانی بهداشت دیروز (جمعه) با اعلام استراتژی بازنگری شده واکسیناسیون تاکید کرد: اگرچه واکسیناسیون علیه کووید-19 بزرگترین و سریع‌ترین واکسیناسیون تاریخ است، اما بسیاری از آسیب‌پذیرترین افراد همچنان در برابر این بیماری هستند. بدون مصونیت

در این طرح واکسیناسیون 100 درصدی کارکنان بهداشتی و درمانی و گروه های آسیب پذیر اعم از سالمندان و مبتلایان به بیماری های زمینه ای در راستای تلاش برای واکسیناسیون 70 درصد جمعیت جهان در اولویت قرار دارد.

تاکنون جهان بیش از 12 میلیارد دلار برای واکسن کووید-19 تزریق کرده است و از این میان کشورهایی هستند که به طور متوسط ​​60 درصد از جمعیت کشور واکسینه شده اند. با این حال، تنها 28 درصد از میانسالان و 37 درصد از کارکنان بهداشتی در کشورهای کم درآمد واکسن اولیه خود را دریافت کرده اند و بیشتر آنها واکسن تقویتی دریافت نکرده اند.

تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: حتی در مناطقی که پوشش واکسیناسیون 70 درصدی به دست آمده است، اگر بسیاری از کارکنان بهداشتی، افراد میانسال و سایر گروه های آسیب پذیر واکسینه نشوند، مرگ و میر ادامه خواهد داشت. مشخص شد، نظام سلامت همچنان تحت فشار خواهد بود.

وی تاکید کرد: واکسیناسیون همه افرادی که در معرض خطر هستند بهترین راه برای حفظ جان انسان ها، حفظ نظام سلامت عمومی و ادامه فعالیت در اقتصاد اجتماعی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ملل متحد، تسریع در توسعه واکسن های موثر و تضمین دسترسی برابر برای کاهش انتشار ویروس، اولویت اصلی است. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: در حالی که واکسن‌های موجود برای پیشگیری از اشکال شدید بیماری و جلوگیری از مرگ بیماران طراحی شده و جان میلیون‌ها نفر را نجات داده‌اند، انتقال ویروس را به میزان قابل توجهی کاهش نداده‌اند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا