علم و تکنولوژی

تأمین‌اجتماعی آماده مشارکت در طرح دارویار/۱۲هزار میلیارد؛هزینه سالانه اجرای این طرح برای سازمان

قائم مقام سازمان بيمه ضمن اعلام آمادگي كامل تامين اجتماعي براي مشاركت در طرح الدعوه راه حل مطالبات داروخانه هاي خصوصي و مستقل را كه تا سال 1400 شريك اين سازمان هستند و نيز مطالبات اعلام كرد. مربوط به نسخه های الکترونیکی تا پایان خرداد 1401.

به گزارش تکنونامه، مهدی اسلامی گفت: در مرحله اول طرح داروور از 1391 قلم داروی تحت پوشش تامین اجتماعی، با اعلام سازمان غذا و دارو، 1040 قلم دارو مشمول طرح داروور شد. طبق برنامه مقرر شده است یارانه دارو به صورت مستقیم و از طریق پرداخت به سازمان بیمه گر از جمله سازمان تامین اجتماعی تخصیص یابد. به همین دلیل یارانه دارویی خارج از نظام بیمه ای همچنان توسط دستگاه های برنامه و بودجه و با همکاری سازمان های تامین اجتماعی پرداخت می شود.

اسلامی بر آمادگی کامل و حمایت سازمان تامین اجتماعی در اجرای طرح دروار تاکید کرد و گفت: تامین زیرساخت ها و بسترهای فناوری مشکلی ندارد و تنها مشکلی که باید همواره مورد توجه قرار گیرد، دروار. برنامه تامین منابع پایدار این طرح از سوی سازمان است.» این برنامه و بودجه است که امیدواریم با تأمین اعتبارات لازم شاهد موفقیت این طرح باشیم.

وی با اشاره به اینکه اکثر مطالبات داروخانه ها رفع شده است و تنها بخشی از مطالبات مربوط به نسخه های کاغذی است که به نسخه الکترونیکی تبدیل نشده و باید طبق قوانین مشخص بررسی و تایید شود، افزود: درباره ادعا. مرکز فنی با همکاری وزارت بهداشت و پروژه ها و سازمان های بودجه در مسیر مشخصی کار می کنند و امیدواریم به زودی این نیازها پرداخت شود. مطالبات مرکز پاراکلینیکی حدود 13000 نفر از سازمان تامین اجتماعی نیز طبق روال خاص خود پرداخت می شود.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی همچنین خبر داد: اجرای طرح دروار در سازمان تامین اجتماعی ماهانه تقریباً یک میلیارد تومان و در مرحله اول سالانه 12 میلیارد تومان درآمدزایی خواهد داشت. اگر داروهای خارجی و سایر داروهای مد نظر سازمان غذا و دارو در این طرح گنجانده شود، پیش بینی می شود سالانه حدود 10 تریلیون تن به قیمت تمام شده اضافه شود و در مجموع 20 تریلیون تن منابع بیشتری وجود داشته باشد. نیاز به اجرای این طرح خواهیم داشت که باید از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، اسلامی اظهار داشت: کل بودجه درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی حدود 30 میلیارد تومان است و این سازمان تنها نقش تعاون و تسهیل در درور را دارد. طرح. تامین اعتبار این طرح بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا