علم و تکنولوژی

تأمین نیروهای پزشکی و تخصصی باید بومی گزینی شود/موفقیت ایران در جنگ با کرونا

تکنونامه/ کرمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: ارائه مهارت‌های پزشکی و تخصصی به مردم بومی، امسال 20 درصد ظرفیت دانشگاه را در اختیار بومیان قرار داده‌ایم تا بتوانند با تخصص در این زمینه زندگی کنند و خدمات ارائه کنند. حوزه. .

دکتر بهرام عین الهی پیش از ظهر 21/8 جلسه مدیریت شهرستان انار در این بخشداری شهرستان انار از جان باختگان ملت به ویژه جانفشانی های ملت در کونگ تجلیل کرد و گفت: ایران اسلامی دارای در برابر 43 نفر مقاومت کرد. سال با گذشت 8 سال از دوران دفاع مقدس، بهترین جوانان ایران از دست رفتند، آزاده در جنگ با دشمن.

وی افزود: پس از آن تحریم های اقتصادی و محاصره های دشمن علیه ایران اعمال شد، تلاش دشمن براندازی اسلام ایران است اما مردم و ملت ایران با آن مخالفت می کنند و این مخالفت مداحی است.

عین الهی بیان کرد: این مقاومت روز به روز در حال افزایش است بنابراین در حوزه نظامی، پزشکی و بهداشتی در بهترین موقعیت در منطقه هستیم. که این قدرت در سایه شهدا و مقاومت دریافت کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: ویروس کرونا در تمام دنیا شیوع پیدا کرده است اما ایران اسلامی در این جنگ موفق بوده و در 6 نوع، 96 درصد ایرانیان در نوبت اول و 86 درصد در نوبت دوم واکسینه شده اند. در حالی که در کشورهای پیشرفته آمریکا و اروپا بیش از 500 نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند.

آقای عین الهی با اشاره به اینکه 300 نفر از مدافعان سلامت جامعه در راه مبارزه با کرونا در ایران جان خود را فدای ملت کردند، افزود: روحیه ایثار در کشور وجود دارد که جمهوری اسلامی را به سر منزل مقصود می رساند.

وی گفت: باید متوجه باشیم که هنوز در جنگ اقتصادی هستیم و همه باید در مقاومت نقش آفرینی کنیم.

وزیر صحت عامه گفت که وجود دولت ها در نقاط مختلف کشور به حل مشکلات مختلف مربوط می شود، در حال حاضر دولت در تخصیص اعتبار و تصویب به گونه ای است که قبل از سفر برنامه ریزی شده بود. مشکل مسئولان منطقه با معاون اجرایی رئیس جمهور تکمیل و تخصیص اعتبار.

عین الهی خاطرنشان کرد: بودجه 30 میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) انار تخصیص و تصویب شده و در حال پرداخت به ما است تا با دریافت کارشناسی در منطقه بتوانند سکونت و خدمات رسانی کنند. .

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا