علم و تکنولوژی

تاثیر ویتامین B۱ بر کاهش سردردهای میگرنی

نتایج مطالعه نشان می دهد که: مصرف ویتامین B1 ممکن است احتمال ابتلا به میگرن را کاهش دهد.

به گزارش تکنونامه، سردردهای میگرنی می توانند دردناک و کنترل آن دشوار باشد و علائم و شروع آن ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

کارشناسان هنوز در تلاشند تا دریابند چرا سردردهای میگرنی رخ می دهد و افراد چه اقدامات پیشگیرانه ای می توانند انجام دهند.

نتایج مطالعه ای که اخیرا منتشر شده نشان می دهد که مصرف ویتامین B1 ممکن است به پیشگیری از میگرن در برخی افراد کمک کند.

میگرن یک بیماری عصبی است که باعث سردردهای شدید می شود و معمولاً یک ناحیه از سر را درگیر می کند. سردردهای میگرنی می توانند شدید باشند و گاهی اوقات افراد ممکن است علائم دیگری مانند تهوع یا استفراغ را تجربه کنند. سردردهای میگرنی می توانند به دلایل خاصی مانند استرس یا تغییرات هورمونی مرتبط باشند.

رژیم غذایی یکی از عواملی است که می تواند بر سردردهای میگرنی تأثیر بگذارد. با این حال، کارشناسان هنوز در حال بررسی جزئیات اثربخشی رژیم هستند. محرک های غذایی یا اقدامات پیشگیرانه می تواند برای هر فرد متفاوت باشد.

دکتر کلیفورد سگیل، متخصص مغز و اعصاب از کالیفرنیا، نمونه هایی از این موارد را ذکر کرد: تحریک غذا در میگرن رایج است. مصرف پنیر و کافئین می تواند باعث سردردهای میگرنی شود. از بیمارانی که برای اولین بار به من مراجعه می‌کنند می‌خواهم یک دفترچه خاطرات داشته باشند تا ببینم آیا داروهایی وجود دارد که باعث سردرد می‌شوند یا خیر. کافئین می تواند باعث ایجاد سردرد و تسکین آن شود، بنابراین به طور کلی دشوار است که بدانیم آیا چیزی باعث سردرد می شود یا آن را تسکین می دهد.

کسانی که سردردهای میگرنی را تجربه می کنند باید با پزشک و سایر متخصصان برای تعیین علت سردرد مشورت کنند.

در این مطالعه جدید، محققان رابطه بین دو ویتامین B، تیامین (ویتامین B1) و ریبوفلاوین (ویتامین B2) و تجربه سردردهای شدید یا میگرن را بررسی کردند. آنها داده های شرکت کنندگان در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه در ایالات متحده را از سال 1999 تا 2004 تجزیه و تحلیل کردند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان آمریکایی در مطالعه خود دریافتند که میزان بالای تیامین در رژیم غذایی با کاهش احتمال ابتلا به میگرن مرتبط است. این امر به ویژه در میان شرکت کنندگان زن صادق بود. اما این اثر در مورد ریبوفلاوین مشاهده نشد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا