علم و تکنولوژی

تاثیر کنترل تیروئید بر سلامت قلب

تکنونامه/ بوشر متخصصان قلب و عروق گفتند: حفظ سلامت قلب موضوع بسیار مهمی است، یکی از عواملی که به سلامت آن آسیب می رساند کم کاری و پرکاری تیروئید است.

دکتر عبداللطیف امینی گفت: در کم کاری تیروئید، سطح هورمون تیروئید کاهش می یابد و باعث می شود عضله قلب با قدرت کمتری خون را پمپاژ کند و در نهایت ضعیف شده و باعث نارسایی قلبی شود.

وی افزود: کم کاری تیروئید نیز باعث سفت شدن رگ ها می شود که باعث فشار خون بیماران می شود.

وی در خصوص علائم بیماری قلبی در افراد مبتلا به تیروئید گفت: این بیماری می تواند دو نوع ورم در بدن ایجاد کند که نوع اول ناشی از نارسایی قلبی و نوع دوم ناشی از تجمع پروتئین های غیرطبیعی و غیره است. . مولکول های موجود در آب مخصوص، از سلول ها ساخته شده است.

دکتر امینی ادامه داد: از دیگر علائم بیماری قلبی با کم کاری تیروئید می توان به تنگی نفس، کندی ضربان قلب و تسریع بیماری شریانی اشاره کرد.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه گفت: بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید باید تحت نظر پزشک داخلی یا متخصص غدد تحت درمان مناسب قرار گیرند تا از عوارض این بیماری بر روی قلب جلوگیری شود.

دکتر امینی درباره پرکاری تیروئید و تاثیرات آن بر قلب گفت: پرکاری تیروئید به دلیل تولید بیش از حد هورمون های تیروئیدی ایجاد می شود و در این صورت عضله قلب برای تامین اکسیژن مورد نیاز قلب باید سخت کار کند که باعث افزایش قلب می شود. نرخ. افزایش یافت.

متخصص داخلی مرکز آموزش قلب بوشهر درباره علائم بیماری قلبی ناشی از پرکاری تیروئید نیز بیان کرد: این علائم شامل ضربان قلب سریع، ناهنجاری های قلبی، نارسایی قلبی، فشار خون بالا، تنگی نفس و افزایش درد قفسه سینه در بیماران قلبی است.

وی در خصوص درمان پرکاری تیروئید گفت: این بیماران باید با توجه به شرایط بیماری تحت نظر متخصص غدد به طور مناسب درمان شوند.

دکتر امینی گفت: شروع به موقع درمان و مصرف منظم دارو برای پیشگیری از بیماری های قلبی.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا