علم و تکنولوژی

تاریخ مصرف گوشت چند روز است؟

تکنونامه/ لرستان مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: توجه به تاریخ انقضای گوشت قرمز و سفید ضروری است.

دکتر مصطفی زبردست در گفت وگو با تکنونامه، اظهار کرد: یکی از وظایفی که قانونگذار بر عهده سازمان دامپزشکی گذاشته، نظارت و کنترل سلامت فرآورده های خام دامی است.

وی افزود: این فرآورده‌های خام دامی از دام یا کشتار می‌آیند و می‌توان آن را فرآورده خام دامی خوراکی یا غیرخوراکی دانست.

زبردست افزودن فرآورده های خام: پایش بهداشتی فرآورده های خام دامی توسط دامپزشک استان در طول سال و با تیم نظارتی انجام می شود.

وی هشدار داد: «ما کنترل ویژه ای روی کشتارگاه ها، کشتارگاه ها، مغازه ها، مراکز داریم.» بسته بندی و غیره.

مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: با توجه به برخی ایام خاص از سال که در طرح ویژه نوروزی دامپزشکی قرار داریم، برنامه های تسریع در کنترل و دامپزشکی با رویکرد ویژه و افزایش جدی مواجه است، کنترل خود را حفظ کنید.

زبردست افزود: شهروندان در هنگام خرید گوشت قرمز و سفید باید به تاریخ انقضای درج شده روی بسته بندی و برچسب دقت کنند.

وی افزود: به دلیل اینکه در روزهای گرم تابستان سال قرار داریم، محصولات پروتئینی مستعد فساد هستند و یکی از مهم ترین نکات در ارزیابی کیفیت این مواد توجه به تاریخ مصرف آنها است.

مدیرکل دامپزشکی لرستان با اشاره به اینکه تاریخ مصرف مرغ 72 ساعت، گوشت قرمز گوسفند و بز 72 ساعت و تاریخ انقضا گوشت گاو 5 روز است، خاطرنشان می کند:

زبردست افزود: در این مورد امروز 10 لاشه گوسفند و یک گاو توسط یکی از همکاران دامپزشکی استان به دلیل تاریخ انقضا کشف و ضبط شد.

به گفته مسئولان، برای سلامت شهروندان، هدایت دامپزشکی لرستان در قالب گشت های مشترک با سایر تجهیزات و به صورت جداگانه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: خوشبختانه مردم استان اطلاعات خوبی در زمینه بهداشت و مواد غذایی دارند اما استفاده از محصولات کشتار مجاز را با راهنمایی دامپزشک دارای کد بهداشتی توصیه می کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا