علم و تکنولوژی

تخصیص بودجه قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری؛ بزودی

معاون بیمه و خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت از تخصیص بودجه قانون نرخ خدمات پرستاری طی چند روز آینده خبر داد و گفت: در روزهای نخست مبلغ 600 میلیارد تومان خواهد بود. به ما پرداخت می شود و همینطور است. به محض تخصیص منابع، مالیات پزشکی را نیز پرداخت می کنیم.

دکتر مهدی رضایی در گفت وگو با تکنونامهوی در خصوص آخرین اخبار از قانون نرخ حق الزحمه پرستاری گفت: پس از تصویب آیین نامه در خصوص این قانون منابع برنامه ها و بودجه هایی در نظر گرفته شده است که از طریق سازمان بیمه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد. 17 دسته از خدمات مشمول قانون تعرفه خدمات پرستاری در گام اول در سامانه خدمات الکترونیک ما بارگذاری می شود.

وی افزود: بر این اساس تا امروز بیش از 360 میلیارد تومان خدمات پرستاری توسط ارائه دهندگان در سامانه بیمه سلامت به ثبت رسیده است. این اطلاعات از ابتدای سال جاری ثبت شده است.

وی تاکید کرد: در ابتدا مقرر شد منابع قانون نرخ مالیات برای خدمات پرستاری در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار گیرد اما این اتفاق نیفتاد. اخیراً دستگاه های برنامه و بودجه متعهد شده اند منابع این قانون را مستقیماً در قالب جداگانه به دستگاه های بیمه (تامین اجتماعی، بیمه سلامت و نیروهای مسلح) اختصاص دهند. طبق آخرین مذاکرات با سازمان برنامه و بودجه به ما اطلاع داده شد که خوشبختانه این منابع در روزهای آینده در اختیار ما قرار می گیرد و در قسمت اول مبلغ 600 میلیارد تومان به ما پرداخت می شود. . به محض تخصیص منابع، هزینه پرستاران را هم می دهیم، انجام می دهیم.

بیشتر بخوانید:

وی در پاسخ به این سوال که بودجه قانون نرخ ارائه خدمات پرستاری به دانشگاه علوم پزشکی دارای علامت است یا خیر، تصریح کرد: تمامی خدمات در سامانه ما ثبت شده است و به طور کلی به دانشگاه پرداخت می کنیم و علامت خاصی وجود ندارد. . و ممکن است دانشگاه از میزان خدمات پرستاری قانون مالیات در سایر گروه ها هزینه کند.

آقای رضایی تاکید کرد: البته این مشکل حتی در بودجه ای که تعیین می شود هم می تواند پیش بیاید مثلا دانشگاه ها برای دارو و تجهیزات حساب مستقل دارند که سازمان بیمه باید طبق قانون به این حساب واریز کند اما گاهی دانشگاه ها. ممکن است با آن مشکل داشته باشد. از این پول در سایر موارد مورد نیاز خود استفاده کنید.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا