علم و تکنولوژی

تداوم علائم کووید ۱۹ در ۲۵ درصد کودکان مبتلا

مشکلات طولانی مدت در این کودکان شایع است، مانند علائم طولانی مدت کوید در بزرگسالان، مانند خستگی، اختلالات خواب، مشکلات تنفسی، مشکلات قلبی و مشکلات گوارشی.

کودکان و نوجوانان همچنین با پیامدهای جسمی و روانی طولانی‌مدت ناشی از کووید 19 مواجه هستند.» شناسایی علائم و نشانه‌های اصلی بیماری‌های قلبی عروقی طولانی‌مدت در کودکان می‌تواند به تشخیص، توسعه درمان‌های بهتر، یافتن یک رویکرد پیشگیرانه خوب و ایجاد یک رویکرد چند رشته‌ای کمک کند. دکتر سونیا ویلاپول، نویسنده اصلی این مطالعه گفت.

محققان از ایالات متحده، مکزیک و سوئد داده‌هایی را از 21 مطالعه اخیر در اروپا، آسیا، استرالیا و آمریکای جنوبی جمع‌آوری کردند تا تعداد بیماران زیر 18 سال با طولانی‌ترین و شایع‌ترین شکل سکته مغزی را تخمین بزنند. شایع این علائم

از بیش از 80000 کودک و نوجوان مبتلا به 19، 25 درصد از مبتلایان به کووید علائمی داشتند که حداقل 4 تا 12 هفته به طول انجامید یا در عرض 12 هفته ادامه داشت. کووید طولانی مدت در بیش از 29 درصد بیماران بستری در بیمارستان ظاهر می شود. کودکان مبتلا به 19 بیماری شدید کرونری قلب، چاقی، آلرژی یا سایر بیماری های عفونی طولانی مدت بیشتر در معرض ابتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب طولانی مدت هستند.

شایع ترین مشکلات علائم عاطفی مانند بی قراری و افسردگی و به دنبال آن خستگی و اختلالات خواب است. سایر علائم رایج عبارتند از علائم عصبی روانی (سردرد، عقب ماندگی ذهنی، سرگیجه، مشکلات تعادل)، قلبی تنفسی (سختی تنفس، احتقان، عدم تحمل ورزش، درد و گرفتگی قفسه سینه، سرفه، تپش قلب، از دست دادن هوشیاری، سرگیجه، مشکل در تنفس). از دست دادن اشتها. ، درد شکم، یبوست، اسهال، استفراغ و حالت تهوع).

کودکان بدون بیماری عروق ویروس کرونا قلب 10 برابر بیشتر در معرض خطر از دست دادن طعم یا بوی، دو برابر بیشتر در معرض مشکلات تنفسی طولانی مدت و دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به تب مداوم هستند.

نویسندگان این مطالعه با تاکید بر اهمیت نظارت مستمر بر اثرات درازمدت کووید در کودکان و نوجوانان، نتیجه گرفتند: کووید یک نگرانی بلندمدت بهداشت عمومی است و هیچ دستورالعملی برای تشخیص و مدیریت آن وجود ندارد.

دکمه بازگشت به بالا