عمومی

تربیت رزمندگان و مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس

به گزارش خبرگزاری تکنونامه، وی با بیان اینکه چهارم خرداد فرصت مغتنمی برای بازنگری و بازخوانی مولفه مقاومت و پایداری است، تصریح کرد: مقابله با ظلم و تعدی در فطرت و ضمیر همه انسان ها وجود دارد، هرچند برخی مردم در مقابل تجاوز و اشغالگری کم می آورند و از اینچنین اتفاقات در تاریخ کم ندیده ایم.

امام جمعه دزفول افزود : مقاومت مردم دزفول برگرفته از تربیت شده علما و پرورش یافته مکتب تاسوعا و عاشورای حسینی است .

وی افزود : در طول دوران دفاع مقدس ۱۹ هزار واحدمسکونی، تجاری، فرهنگی و مذهبی در دزفول بین ۲۰ درصد تا ۱۰۰ درصد بر اثر موشک باران و بمباران دشمن بعثی تخریب شدند و در این میان برخی منازل تا ۳ بار تخریب اما دوباره بازسازی شدند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه مردم دزفول هزینه های سنگینی برای مقاومت و پایداری دادند، افزود : دزفول اگر چه زیر موشک باران دشمن بود اما پایگاهی برای پشتیبانی جبهه بود و نماز جمعه های دزفول به امامت آیت الله قاضی دزفولی زیر بمباران و موشک باران دشمن هر هفته برپا بود و تعطیل نمی شد و دشمن نیز این موضوع را دریافته بود و حملات خود به دزفول را بیشتر کرد.

وی بیان کرد: ما در جنگ نظامی با اخلاص و ایمان توانستیم با دست خالی ماشین عظیم جنگی دشمن را متوقف و نابود کنیم و امروزه جای این اخلاص ها در جنگ نرم خالی است.

امام جمعه دزفول به بیان نقش موثر آیت الله مجدالدین قاضی دزفولی امام جمعه فقید دزفول در هدایت و تربیت رزمندگان و مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: بعد از رحلت آیت الله قاضی، بیت ایشان خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی شرف یاب شدند و ایشان در باب خصوصیات آیت الله قاضی دزفولی فرمودند: از نظر خستگی ناپذیری، استقامت و شجاعت مثل ایشان نمیشناسم و ندیده ام. شخصیت ایشان در حقیقت احیا کننده خوزستان و حافظ بقای دزفول و خوزستان بود و اگر آیت الله قاضی دزفولی نبودند مردم دزفول در حملات موشکی به احتمال زیاد آن مقاومت و پایداری را نشان نمی دادند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه مقاومت و پایداری های مردم دزفول باید بازخوانی شود تصریح کرد : جهاد تبیین و روایتگری صحیح و حقیقی رمز موفقیت و پیروزی باید به منظور تبیین چنین مناسبت هایی به جنبه شعاری و محتوایی این برنامه ها به صورت ویژه توجه شود.

خبرنگار:مهدی حلاج خوب

دکمه بازگشت به بالا