علم و تکنولوژی

تزریق دُز یادآور واکسن کرونا از ملاک‌های سفر اربعین

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تمهیدات انجام شده برای پیاده روی اربعین حسینی گفت: هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و صحبت های اولیه انجام شده است، اما واکسیناسیون یادآور شرایط است. سفر.”

به گزارش تکنونامهدکتر عباس شیراوژن درباره روند افزایشی ابتلا به کرونا در کشور در دو هفته اخیر گفت: در چند روز اخیر تعداد فوتی‌ها دو رقمی شده و نگرانی‌های روزافزونی را ایجاد کرده است. در این شرایط تعداد افراد دارای علائم و بیماران سرپایی افزایش یافته و تعداد مراجعه کنندگان برای درمان به بیمارستان ها بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: ظاهرا وارد موج هفتم بیماری شده ایم و به نظر می رسد مهم ترین نکته استفاده از ماسک و رعایت توصیه های بهداشتی است. از طرفی در مکان های شلوغ باید از ماسک استفاده شود و واکسیناسیون انجام شود و اگر بیش از 6 ماه از آخرین واکسیناسیون گذشته باشد واکسیناسیون انجام شود. زیرا پس از شش ماه سطح ایمنی بدن کاهش یافته و احتمال ابتلا به بیماری های جدی را افزایش می دهد.

وی تاکید کرد: نگران ده ها میلیون واکسن و واکسن دادن نیستیم برگه انبار شد. مردم فقط برای سلامتی خود مراجعه کنند و نه مشکلات مالی مرتبط.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا هشدار داد: حدود 9 میلیون نفر باید برای دریافت واکسن تکمیلی اقدام کنند و به نظر می رسد مردم شرایط را درک کرده اند و نسبت به ماه گذشته تعداد متقاضیان افزایش یافته است.

وی در این برنامه رادیویی درباره تمهیدات پیاده روی اربعین حسینی نیز گفت: تصمیم نهایی گرفته نشده و صحبت های اولیه انجام شده است اما واکسیناسیون یادآور شرایط سفر است. ضمناً پس از بازگشت از عراق آزمایشات انجام می شود و برای کسانی که علائم بیماری را داشته باشند هماهنگی صورت می گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: زائران اربعین حتما باید واکسینه شوند و در آن زمان (ماه آینده) مصونیت خوبی در بدن انسان ایجاد می شود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا