علم و تکنولوژی

تشریح اقدامات کمیسیون بهداشت مجلس درباره موج جدید کرونا توسط محسنی بندپی

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی به تشریح اقدامات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص موج جدید کرونا پرداخت و گفت: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تلاش ما این است که وزارت بهداشت را مجبور کنیم. . آمادگی کامل؛ از واکسیناسیون گرفته تا تهیه داروهای لازم و همچنین تامین تخت با تجهیزات پزشکی لازم. در عین حال، این کمیته موافقت کرد که با سایر نهادها از جمله: وزارت کشور، آموزش و پرورش و علوم، وزارت علوم و نیروی انتظامی و سایر نهادها برای انجام اقدامات لازم گفتگو کند.

محمدعلی محسنی بندپی در گفت وگو با تکنونامه، با تاکید بر اینکه هیچ مرجع و مرکزی در دنیا اعلام نکرده است که ویروس کرونا به طور کامل از بین رفته است، گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در جهان، نوع جدیدی از این ویروس به وجود آمد. . منتشر شد و شرایط بهتر شد، شایعه شد و احادیث زیادی مطرح شد و ناکارآمدی برخی داروهایی که در ابتدا استفاده می شد ثابت شد و واکسن های زیادی تولید شد که دیگر بی خطر نیستند. یک سویه جدید.

وی تاکید کرد: این افتخار است که ۱۰۰ درصد ویروس کرونا را کنترل کرده ایم و جامعه ای امن خواهیم بود و دوباره رشد خواهیم کرد و به ویروس کرونا مبتلا نمی شویم به عنوان یک استراتژی اشتباه و این اتفاق نباید بیفتد. مردم باید همیشه مراقب خود باشند و خودمراقبتی در دستور کار تک تک افراد جامعه باشد.

اعضای کمیسیون درمان و درمان بیماری‌های مجلس با اشاره به شیوع نوع جدید ویروس کرونا در چین و تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به صورت گسترده، گفتند: در حال حاضر شاهد هستیم. که چین در حال تجربه مشکلات است. یک سویه جدید ویروس کرونا و فکر می‌کنم طبق گزارش‌های دریافتی، وضعیت این کشور برای یک ماه آینده چندان خوب نخواهد بود. با توجه به اپیدمی بودن ویروس کرونا، ممکن است به کشورهای دیگر سرایت کند و در این صورت قطعا ایران در امان نخواهد بود.

در این مورد بیشتر بخوانید:

مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان دوباره به 4 رقم رسید

هشدار شهریاری درباره تولد دوباره کرونا

محسنی بندپی تاکید کرد: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تلاش ما این است که وزارت بهداشت را وادار به آمادگی کامل کنیم. از واکسیناسیون گرفته تا تهیه داروهای لازم و همچنین تامین تخت با تجهیزات پزشکی لازم. در عین حال، این کمیته موافقت کرد که با سایر نهادها از جمله: وزارت کشور، آموزش و پرورش و علوم، وزارت علوم و نیروی انتظامی و سایر نهادها برای انجام اقدامات لازم گفتگو کند.

در پاسخ به این سوال که آیا امکان شروع واکسیناسیون در کشور برای مقابله با کرونا وجود دارد؟ وی گفت: به نظر می رسد با اتفاقاتی که در چین می افتد، این واکسیناسیون چندان دور نیست.

این نماینده مجلس در پایان در پاسخ به این سوال که آیا نیازی به واردات واکسن کرونا در کشور وجود دارد؟ وی بیان کرد: با توجه به تولیدکنندگانی که در داخل داریم فکر نمی کنم نیازی به واردات واکسن داشته باشیم مگر اینکه تعداد استارتر در واحد زمان زیاد باشد و در یک زمان مجبور به واردات باشیم.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا