علم و تکنولوژی

تشکیل تیم ملی مدیریت پرستاری در بحران در وزارت بهداشت

معین وزارت صحت عامه، تداوی و آموزش طبی با بیان وضعیت حوادث در کشور خواستار تربیت پرستاران مجرب برای کنترل و مدیریت حوادث و بلایا شد و گفت: هیئت پرستاری بحران در امور کشوری است. با آموزش 100 پرستار از سراسر کشور تاسیس شد.

به گزارش تکنونامه، دکتر عباس عبادی در سومین دوره آموزشی مدیریت پرستاری در حوادث و بلایا گفت: برای ایجاد تیم ملی پرستاری بحران، پرستاران دارای مهارت و تجربه در زمینه تریاژ، آی سی یو و اورژانس از دانشگاه پزشکی هستند. علم کشور، در سه دوره آموزشی پرستاری، بحران تئوری و عملی آموزش داده می شود.

وی با بیان اینکه: این دوره با همکاری مرکز تحقیقات حوادث و بلایای دانشگاه توانبخشی و سلامت اجتماعی تدوین و ارائه شد، گفت: قبلا 2 دوره 3 روزه برای حدود 65 پرسنل پرستاری ترتیب داده شده بود و این بار سومین دوره با 35 شرکت کننده است.

معاون وزیر بهداشت در ادامه گفت: پس از اتمام 3 مجموعه آموزشی، گواهینامه به افراد اعطا می شود، افرادی که دوره را گذرانده اند باید به پرستارانی که تجربه دارند و علاقه مند به کار خود هستند، آموزش های لازم داده شود. . شهر و استان او.

بر اساس اطلاعیه وبدا، وی در پایان تاکید کرد: در شرایط بحرانی پرستاران آموزش دیده در دوره های پرستاری در بحران می توانند مرکز خدمات درمانی را در اختیار بگیرند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا