عمومی

تشکیل ستاد امور کنسولی ایرانیان مقیم اوکراین در محل میز خدمت کنسولی وزارت امور خارجه

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین تکنونامه، جلسه کمیته ویژه وزارت امور خارجه اوکراین شامگاه 18 اسفندماه به ریاست حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و با حضور کمیته های اجرایی برگزار شد. ادارات مربوطه جمهوری کره مقیم وزارت امور خارجه از جمله اتباع ایرانی که مجبور به خروج از کشور شده اند، کران برای سفر به کشورهای همسایه به دلیل شدت بحران مورد بحث قرار گرفت.

در این دیدار هیئتی از جمهوری اسلامی ایران به کشور همسایه اوکراین به سرپرستی «محمد فتحعلی» معاون اداری و مالی وزیر کشور گزارشی از سفر به منطقه و الزامات آن ارائه کردند. بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین به کشورمان، در چارچوب هیئت، پیشنهادهایی برای بهبود وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین ارائه شده و در بسیاری از موارد با نظر وزیر امور خارجه موافقت شده است.

در این جلسه برای تسریع و تسهیل در رسیدگی به این هموطنان و ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم اوکراین، “کارکن کنسولگری ایران مقیم اوکراین” در کنسولگری وزارت امور خارجه تصویب شد.

همچنین مقرر شد با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران اقداماتی برای تسهیل ورود و خروج ایرانیان از اوکراین انجام شود.

شایان ذکر است، دومین نشست مجازی در این خصوص به ریاست حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز دوشنبه 9 اسفندماه با حضور محمد فتحعلی معاون اداری و مالی و علیرضا بیکدلی معاون امور کنسولی وزیر امور خارجه برگزار شد. سعید خطیب زاده سخنگوی جمهوری اسلامی ایران و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی، مدیر کل اروپا و شرق، مدیران ذیربط و سفرا و مقامات جمهوری اسلامی ایران، اوکراین، بلاروس، ایران. ، رومانی، اتریش، ترکیه، لهستان و کنسولگری کشورهایمان در استانبول برگزار شد. وزیر امور خارجه در این دیدار بر لزوم استفاده از همه ابزارها برای اطمینان از این موضوع تاکید کرد که در هر صورت نباید مطالبات ایران در ایران نادیده گرفته شود. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، از ابتدای بحران کنونی اوراسیا، وزارت امور خارجه گروه ویژه ای را به ریاست معاون کنسولگری و ایران، مدیرکل امور سیاسی اوراسیا و ایران تشکیل داده است. سفیر کی‌یف در کیف برای رصد آخرین تحولات، تدارکات ویژه‌ای را برای تسهیلات برای مردم این کشور فراهم کرده و شرایط ویژه را به سفارت ایران در کشورهای همسایه برای تسهیل خروج ایرانیان اعلام کرده است. در مواقع اضطراری.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در پیامی توئیتری نوشت: بحران اوکراین ریشه در اقدامات ناتو دارد. ما تغییر جنگ را راه حل نمی بینیم. برقراری آتش بس و تمرکز بر راه حل های سیاسی و دموکراتیک ضروری است.

رئیس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران همچنین در گفتگوی تلفنی با مولود چاووشو اولو وزیر امور خارجه ترکیه (+) گفت: ما خواستار راه حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای پایان دادن به جنگ و تمرکز بر سیاست هستیم. راه حل و آماده کمک به پیشبرد این روند است. امیر عبداللهیان اخیراً در گفت و گوی تلفنی با همتای ایرلندی خود با بیان اینکه جنگ راه حل بحران اوکراین و بحران دیگری نیست، هشدار داد: البته نباید از ریشه های بحران و اقدامات ناتو برای گسترش غافل شد. نظامی گری در منطقه

انتهای پیام/
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا