علم و تکنولوژی

تصاویر | طراحی اسپرت و تهاجمی یکی از خاص‌ترین ماشین‌های جهان

مسعود عابدینی: فیات 500 به عنوان محبوب ترین و خاص ترین خودروی امروزی جهان معروف است. اکنون Abarth، یک برند تیونینگ فیات، کار جالبی برای 500e انجام داده است. Abarth 500e اولین محصول الکتریکی این تیونر است.

بیشتر بخوانید:

طرح

از نظر طراحی در 500e از تجهیزات ورزشی استفاده شده است. در نمای جلو، نوشته Abarth جایگزین متن 500 شده و نشان دهنده تفاوت این محصول با سایر مدل های فیات 500e است. اگرچه این یک خودروی تمام الکتریکی است، اما ورودی هوای تزئینی در قسمت پایین سپر جلو دیده می شود.

Image طراحی اسپرت و تهاجمی خاص ترین خودروی جهان

لوگو و نشان آبارث در نمای جانبی خودرو دیده می شود، رینگ های 18 اینچی جدید بر جذابیت نمای جانبی خودرو افزوده است.

نمای عقب هیچ تفاوتی با 500e معمولی ندارد و فقط به دیفیوزر خودرو تغییر می کند.

در فضای داخلی آبارث تریم های اسپرت به آن اضافه شده است و طبیعتا نباید انتظار تغییرات اساسی را داشته باشیم.

Image طراحی اسپرت و تهاجمی خاص ترین خودروی جهان

در ابتدای عرضه این خودرو، نسخه ویژه ای از Abarth 500e با نام Scorpionissima با شماره 1949 (سال تاسیس آبارث) تولید خواهد شد.

تفاوت ظاهری این خودرو با Abarth 500e عبارت است از: سقف شیشه ای، شیشه دودی در پشت، رینگ های 18 اینچی خاکستری تیتانیومی، تودوزی آلکانترا روی داشبورد، صندلی های اسپرت، تریم خاکستری تیتانیومی، نشان عقرب سبز اسیدی و پدال های فولادی. . دو رنگ سبز اسیدی و آبی.

مشخصات فنی

موتور الکتریکی به کار رفته در آبارث 155 اسب بخار قدرت و 235 نیوتن متر گشتاور تولید می کند که شتاب 0 تا 100 این خودرو 7 ثانیه است.

Image طراحی اسپرت و تهاجمی خاص ترین خودروی جهان

3 حالت رانندگی برای Abarth در نظر گرفته شده است. حالت توریسمو که به دلیل مصرف انرژی کمتر قدرت را به 136 اسب بخار و گشتاور را به 220 نیوتن متر می رساند.

حالت Scorpion Street حداکثر عملکرد و بازیابی انرژی ترمز را ارائه می دهد و Scorpion Park حداکثر قدرت را ارائه می دهد.

باتری استفاده شده در آبارث همان باتری 42 کیلووات ساعتی است که در نسخه معمولی 500e استفاده شده است. شارژر سریع ۸۵ کیلوواتی جدید می تواند مسافت ۴۰ کیلومتر را در کمتر از ۵ دقیقه طی کند.

Image طراحی اسپرت و تهاجمی خاص ترین خودروی جهان

همچنین در این خودرو حالت مولد صدا برای ایجاد صداهای خودروی آبارث وجود دارد.

قیمت این خودرو اعلام نشده است و تنها برای اعضای جلسه رسمی آبارث در ماه اول قابل سفارش خواهد بود. Abarth 500e به احتمال زیاد در اوایل سال 2023 ابتدا در اروپا و سپس در بازار عرضه خواهد شد. ژاپن و برزیل و غیره

5858

دکمه بازگشت به بالا