علم و تکنولوژی

تصویر زیبای “زحل” در نزدیک‌ترین فاصله‌اش با زمین

سیاره ما یکشنبه گذشته در رویداد نجومی سالانه موسوم به “تضاد” بین زحل و خورشید قرار داشت و آن زمان است که غول گازی به ما نزدیک است و در فاز کامل خود است، بنابراین حتی می توان این منظره عالی را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد. . چشم ها

«مخالف» در نجوم موقعیتی است که در آن یک جرم آسمانی (مثلاً یک سیاره بیرونی) در نقطه مقابل (180 درجه) از ناظر (زمین) به خورشید قرار دارد. به گونه ای که جسم آسمانی با زمین و خورشید و زمین بین آن دو قرار می گیرد.

«اندرو مک کارتی» (اندرو مک کارتی) عکاسی است که می تواند این لحظه زیبا را ثبت کند. او پس از رفتن به پشت بام یک پارکینگ چند طبقه، از دو دوربین برای گرفتن بیش از 100000 عکس از زحل استفاده کرد.

آقای مک کارتی گفت: این تصویر با استفاده از 11 تلسکوپ و دو دوربین، یکی برای ثبت تصاویر رنگی و دیگری برای ثبت جزئیات سیاره گرفته شده است. این تصویر از 100000 تصویر تکی که در صبح حدود 30 دقیقه گرفته شده است ایجاد شده است.

روز یکشنبه، زحل 750 میلیون مایل (1.3 میلیارد کیلومتر) از زمین فاصله داشت و با سرعت متوسط ​​6.02 مایل (9.69 کیلومتر) در ثانیه حرکت می کرد.

تصاویر زیبا از "زحل" در نزدیکترین فاصله تا زمین

ساعت 18:00 EST هنوز در 0.3 روشن بود. این اتفاق هر 54 هفته یکبار اتفاق می افتد، زیرا حدود 29.5 سال طول می کشد تا دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی یک چرخش کامل به دور خورشید انجام دهد. در سال 2023، زحل در 27 آگوست و در سال 2024 در 8 سپتامبر در این موقعیت قرار خواهد گرفت.

وی گفت: عکاسی از سیارات با عکاسی از سیارات دیگر متفاوت است زیرا خود سیارات بسیار کوچک هستند. باد اساساً بر تصویر زحل، مشتری یا سایر اجرام تأثیر می گذارد، بنابراین بسیار مهم است که آرام ترین آسمان ممکن را داشته باشید.

مک کارتی پس از مشاهده آب و هوا و دریافت که لس آنجلس آسمان صافی دارد، به آنجا رفت و از یک فیلتر مادون قرمز برای ثبت شکل سیاره و حلقه های آن استفاده کرد.

او گفت: «این ابزار میزان نوری را که از آن عبور می‌کند محدود می‌کند و این به من اجازه می‌دهد تا جزئیات بسیار واضحی از سیاره و حلقه‌های آن ثبت کنم.

تصاویر زیبا از "زحل" در نزدیکترین فاصله تا زمین

اندرو مک کارتی

عشق اندرو به کیهان از زمانی شروع شد که او فقط 9 سال داشت و توانست برای اولین بار زحل را از حیاط خلوت خود با تلسکوپ پدرش رصد کند.

در ماه مه، اندرو تصویری 286 مگاپیکسلی از خورشید را در یک دوره فعالیت شدید خورشیدی در دهه‌ها ثبت کرد.

تصاویر زیبا از "زحل" در نزدیکترین فاصله تا زمین

این تصویر یک گلوله غول پیکر را نشان می دهد که به دور خورشید می چرخد ​​و می توان آن را بزرگنمایی کرد تا کل جرم داغ را با جزئیات مشاهده کرد.

چندی پیش وی ویدئویی از زمان تغییر ماه کامل در آسمان در طول 1 سال منتشر کرد.

دکمه بازگشت به بالا