عمومی

تعویض ارکان خودرو بدون مجوز پلیس راهور ممنوع است

بدون اجازه پلیس راهنمایی و رانندگی قطعات خودرو را تعویض نکنید

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کن توم خبر داد: تغییر رنگ، موتور، موتور و داخل خودرو قبل از اخذ گواهینامه مجوز از پلیس خلاف قانون تلقی می شود.

به گزارش تکنونامه نیوز؛ سرهنگ «اسماعیل خوشوقت» گفت: هر روز شاهد هستیم تعدادی از دارندگان وسایل نقلیه با مراجعه به پلیس راهنمایی و رانندگی خواستار بررسی تفاوت قطعات اصلی خودرو با شرایط مندرج در کارت یا برگ سبز آن هستند.

وی افزود: در برخی موارد که خودرو دچار ایراد می شود و برای رفع آن، برخی سودجویان پیشنهاد رفع عیب را با قیمت ارزان تری نسبت به پذیرش مالک و صاحب خودرو می دهند.

رئیس اداره راهنمایی و رانندگی استان در ادامه بیان کرد: به عنوان مثال وقتی قسمت موتور خودرو خراب است و قابل تعمیر نیست، تعمیرکار پیشنهاد تعویض آن را می دهد، به صاحب خودرو توصیه می کنند که دزدی است یا نه. سند به هر دلیلی مشکل دارد و به نظر می رسد قیمت آن به صرفه تر و ارزان تر از قطعه اصلی باشد.

وی تصریح کرد: مالک خودرو همچنان با تن ارزان شماره اصلی را پاک می کند، تعمیرکاران غیر مجاز از سنگ استفاده می کنند، شماره روی کارت روی موتور درج می شود.

سرهنگ خوشوقت گفت: خودرو پس از تعمیر با قیمتی کمتر از قیمت فعلی خودرو فروخته شد و در اختیار فرد جدیدی قرار گرفت و زمانی که خریدار برای انتقال مالکیت به مرکز تعویض پلاک مراجعه کرد، خریداران حضور داشتند. تخلفات در تعویض قطعات خودرو در بازدید کارشناسان پلیس راه مشخص می شود.

وی گفت: ماده 30 قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی و همچنین ماده 720 قانون مجازات اسلامی در مورد ممنوعیت تعویض قطعات خودرو گفته شده است، بنابراین مالک خودرو فقط می تواند خودرو را تعویض کند. اتاق، موتور، شاسی و رنگ وسیله نقلیه وی مجوز لازم را از اداره پلیس راهنمایی و رانندگی دریافت کرده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: با مراجعه به پلیس راه، بازدید از خودرو توسط افسر راهنمایی و رانندگی و گرفتن پلاک، مراجعه به نمایندگی مجاز و تعویض موتور یا دنده یا رنگ یا اتاق درخواستی به صورت پیشنهادی. فاکتور معتبر در نمایندگی مجاز که مسیر قانونی مشخص شده برای آن وسیله نقلیه است.

وی تاکید کرد: تخلف از قانون ممنوعیت تعویض قطعات خودرو قطعا مجازات دارد و در صورت تغییر رنگ مالک خودرو با عدم اخذ گواهینامه؛ موتور، کف یا کابین خودرو برای احراز اصالت قطعات توسط کارشناسان فنی راه توقیف، توقیف و بازرسی می شود و خودرو اسقاط و از مدار فعالیت خارج می شود و یا طی مراحل قانونی طی می شود. تکرار خواهد شد.

سرهنگ خمسوک خسین در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با رعایت قوانین و رعایت ضوابط و رعایت احتیاط و احتیاط بیشتر در تردد صاحبان وسایل نقلیه مشکلی ایجاد نکنند که این امر به کاهش هزینه های ترافیکی و مراجعه مکرر پلیس راه کمک شایانی می کند. .

در انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

با توجه به نتایج رای دادن و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا