علم و تکنولوژی

تعیین تکلیف سفرهای نوروزی در هفته پایانی اسفند

رئیس اداره مراقبت های مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از تعیین تکلیف سفر نوروزی در هفته منتهی به فروردین 1401 خبر داد و گفت: ستاد کرونا بر اساس مستندات و شواهد تصمیم گیری کند.

به گزارش تکنونامهدکتر ابراهیم قادری درباره برنامه ریزی های انجام شده و شرایط سفر نوروزی می گوید: هنوز قطعی نشده است که محدودیت سفر خواهیم داشت یا خیر.

وی افزود: از مردم می خواهیم در سفر در وهله اول سه نوبت واکسن بزنند، علاوه بر این استفاده از ماسک را به ویژه در مکان های عمومی فراموش نکنند. بنابراین استفاده از ماسک در هوای آزاد را نباید فراموش کرد، به علاوه اگر افراد خانه تا حد امکان از ازدحام خودداری کنند. ضیافت ها باید در فضای باز برگزار شود و اگر زمانی را در خانه می گذرانید، محل برگزاری باید تهویه مناسبی داشته باشد.

قادری افزود: اگر سومین بار نیست که به فردی تیراندازی می شود باید بداند که این کار اجباری نیست. چک کردن همه مسافران امکان پذیر نیست، اما در تهیه بلیط هواپیما و اتوبوس این مهم است.

وی گفت: توصیه می کنیم کسانی که در زمان سومین واکسیناسیون خود مراجعه می کنند قبل از سفر این کار را انجام دهند.

رئیس مرکز کنترل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: مشخص نیست تا نوروز به این هدف می‌رسیم یا خیر، اما ستاد ملی کرونا بر اساس شواهد تصمیم‌گیری خواهد کرد.

قادری از تعیین تکلیف نهایی موضوع در هفته منتهی به فروردین 1401 خبر داد و گفت: ستاد کرونا بر اساس مستندات و شواهد تصمیم گیری کند.

وی همچنین در صحبت های خود در رادیو از هموطنان برجسته خواست که در مهمانی ها و مراسم های خانوادگی شرکت نکنند و برای حفظ امنیت دیگران بالا بیایند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا