علم و تکنولوژی

تغییرمحدودیتهای رنگ بندی کرونایی متناسب باشرایط موجود/ادامه فعالیت مراکزآموزشی بارعایت پروتکلها

وزیر کشور اعلام کرد در صورت رعایت شرایط موجود، محدودیت‌های رنگ کرونا تغییر خواهد کرد.

به گزارش تکنونامه، احمد وحیدی در اختتامیه همایش کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از موضوعات مطرح شده در همایش امروز پایان سال است که از چند بخش تشکیل شده است. ابتدا در مورد شرایط مسافران و همچنین موارد مربوط به حمل و نقل و کارگزاران صحبت کنید خدمات اقامتی ارائه شده به اینگونه افراد.

وی افزود: مشکل دیگر این است که چه کسانی امروز سفر می کنند و ممکن است اسکان ارائه شده کافی نباشد. لذا مقرر شد در ستاد استانی موضوع رصد و طبق مقررات امکان ارائه خدمات توسط این مرکز اعلام شود. جوامع دارای محدودیت های اعلام شده در مناطق مسقف بار دیگر به عنوان موضوعاتی که قبلاً شناسایی و ابلاغ شده است برجسته شده است.

وزیر کشور گفت: از نظر رنگ در گذشته قرمز، نارنجی، زرد و آبی مد نظر شهر بوده است، اما به دلیل شرایط متفاوت از جمله تمامی محدودیت های موجود برای رنگ قرمز در گذشته در حال حاضر نیست. در دسترس. لذا بررسی شد تا محدودیت‌های رنگ قرمز و عمومی مطابق با شرایط موجود در نظر گرفته شود که جمع‌بندی و برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارسال شد.

وی با تاکید بر اینکه در جلسه امروز گزارش مدرسه، دانشگاه، گروه، ترابری، فرماندهی امنیت عامه و فرماندهی امنیت ارائه شد که در آن تاکید شد که در حوزه ریاست باید آن را به طور کامل اجرا و بازخورد لازم را داشته باشد. ارجاع دهید امیدواریم نیازی به جدی گرفتن این هشدارها نباشد و الزامات هشدار از جمله واکسیناسیون یا آزمایش PCR منفی به طور کامل برآورده شود.

وحیدی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع ارتقای نظارت های ایمنی و بهداشتی در مترو پرداخت و افزود: در جلسه امروز این موضوع مطرح شد. اقدامات تهویه و همچنین اتصال سامانه فروش بلیت مترو به سامانه «ایران من» مورد بحث و بررسی قرار گرفت. البته اقداماتی در این راستا انجام می شود. در هوانوردی نیز از عموم مردم به توجه و کنترل واکسن بد PCR خواسته شد و اعلام کردند که این مشکل کنترل خواهد شد.

وی افزود: گزارش هایی از مطالعات حاکی از چهار فوتی بودن آنها در این مدت است که ربطی به بازگشایی مدارس ندارد و هیچ گزارشی مبنی بر فوت دانش آموزی بر اثر بازگشایی نداریم. لذا تاکید می شود مراکز آموزشی باید طبق معاینات بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند. در مورد دانشگاه ها هم همینطور است.

وزیر کشور ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اتصال سیستم فروش بلیت مترو به سامانه کشتار گفت: وزارت کشور مشکلی در این زمینه ندارد، تنها بخشی از کار برای این اتصال در مترو باقی مانده است و. بخش فنی مترو در حال انجام اقدامات لازم است. سامانه ایران من هیچ مشکلی ندارد و آماده پاسخگویی است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا