علم و تکنولوژی

تلگرام اطلاعات کاربران را به دادگاه داد

به دنبال حکم دادگاه در هند، تلگرام اسامی، شماره تلفن و آدرس IP مدیران کانال متهم به نقض کپی رایت را منتشر کرده است. این مشکل نشان می دهد که تلگرام چه اطلاعاتی را از کاربران خود جمع آوری می کند و می تواند در اختیار مسئولان قرار دهد.

دادگاه عالی دهلی نو پس از شکایت معلمی از تلگرام به دلیل تلاش های ناکافی این پلتفرم برای جلوگیری از توزیع غیرقانونی درس هایش، به تلگرام دستور داد تا داده ها را به اشتراک بگذارد. این معلم در دادگاه گفت که کانال تلگرام درس های او را بدون اجازه او با قیمت پایین می فروشد.

اطلاعات کاربران تلگرام را به اشتراک بگذارید

در گذشته، دادگاه‌های هند به تلگرام دستور داده‌اند که قوانین هند را رعایت کند و مدیران این کانال را محاکمه کند.

تلگرام استدلال کرده بود که افشای اطلاعات شخصی مدیران کانال، قوانین حریم خصوصی را در سنگاپور، جایی که سرورها برای ذخیره داده‌های کاربران قرار دارند، نقض می‌کند، اما دادگاه هند این استدلال را رد کرد. دادگاه به تلگرام گفته است که باید تدابیری برای محافظت از صاحبان کپی رایت در برابر ناقضان اتخاذ شود.

در حالی که تلگرام این اطلاعات را فاش کرد، دادگاه اعلام کرد که این اطلاعات نباید به نهادهای مختلف داده شود. اما امکان اشتراک گذاری اطلاعات با مقامات دولتی و پلیس وجود ندارد.

در پاسخ به این شکایت، تلگرام به تک کرانچ گفته است که این پلتفرم اطلاعات بسیار کمی یا اصلاً داده ای را ذخیره نمی کند و گاهی اوقات به هیچ یک از داده های آنها دسترسی ندارد. تلگرام گفت که با مجموعه ای از نقاط ورودی ویژه می تواند به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشد که این اتفاق در دادگاه هند رخ داد.

5858

دکمه بازگشت به بالا