عمومی

تمامی چاههای مجاز کشاورزی استان قزوین امسال دارای کنتور هوشمند می شوند

به گزارش خبرنگار اقتصادی تکنونامه از قزوین؛ پنجاه و نهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین شامگاه شنبه با حضور محمدمهدی علایی معاون عمرانی رئیس جمهور، رجب رحمانی و فاطمه محمدبیگی نماینده مردم استان در مجلس شورای ملی، ملکی مدیر عامل شرکت برگزار شد. منطقه آب شرکت و مدیران ادارات مربوطه در استان.

در این جلسه آقای یدالله ملکی گزارشی از وضعیت آب استان ارائه کرد و گفت: در 2 سال گذشته به دلیل خشکسالی مداوم، تغییر اقلیم و گرما، با کمبود شدید منابع آبی مواجه بوده ایم. بارندگی کاهش و افزایش یافته است. از نظر جمعیت و تقاضا و منابع محدود اگر از مدیریت آب استفاده نکنیم خسارت شدید خواهد بود.

Photo_2022_10_8-18_2_29_390_6Ml

وی گفت: سالانه در استان ما بیش از 680 میلیون مترمکعب آب وجود دارد که با نصب کنتورهای هوشمند، بستن چاه های غیرمجاز و کنترل جذب مازاد از چاه های مجاز، مدیریت منابع را اجرا کرده است.

ملکی گفت: در استان ما بیش از 2 میلیارد مترمکعب آب از جمله یک میلیارد و 700 میلیون مترمکعب در بخش کشاورزی وجود دارد که با اجرای الگوی کشت و توسعه می توان برخی از چالش ها را برطرف کرد. آبیاری مدرن

اسمارت m 4514 را در مزرعه آبی نصب کنید

مدیرعامل شرکت آب منطقه قزوین هشدار داد: امسال با برگزاری دوازدهمین جلسه کمیته راهبری طرح احیاء 200 حلقه چاه فرم یک راه اندازی و 2070 کنتور هوشمند نصب و چاه های غیرمجاز توسط 21 حلقه مسدود شد. تیم ها و گروه های بازرسی انجام شده و تاکنون 425 پرواز باقی مانده است.

وی گفت: از تعداد 5 هزار و 700 حلقه چاه موجود در استان، بیش از چهار هزار و 514 حلقه چاه هوشمند در چاه های کشاورزی دارای مجوز نصب شده است که از این تعداد 785 حلقه در قزوین، 973 حلقه در تاکستان، هزار و 468 حلقه در بویین زهرا، 197 حلقه در اوج، 346 دستگاه است. در البرز و 745 دستگاه در آبیک.

آقای ملکی درباره آخرین وضعیت چاه های مدل 1 و 5 گفت: در حال حاضر 1703 حلقه چاه مدل 5 در استان داریم که از این تعداد 1085 مورد در کمیته صدور پروانه بررسی شده، 945 حلقه چاه باطل شده، 65 مورد تغییر کرده است. . یک فرم و 361 حلقه هنوز باقی مانده است.

این مسئول اضافه کرد: هنوز یک هزار و 188 برگه داریم که از 766 فرم پیشنهادی در کمیته صدور مجوز، 100 برگه تکمیل و منتشر شده و 136 برگه مجوز و 422 برگه باقی مانده است.

image_2022_10_8-18_2_37_424_eXj

نصب کنتورهای هوشمند امسال به پایان می رسد

آقای ملکی گفت: تاکنون 70 درصد از مخازن کشاورزی دارای مجوز در استان قزوین دارای کنتور هوشمند هستند و در تلاش هستیم تا پایان امسال تمامی چاه های استان با این سیستم نصب شود.

ایجاد رصدخانه آب خانه، مهم ترین بستر برای راه اندازی بازار آب

ملکی گفت: با راه اندازی رصدخانه آب، بستر و زیرساخت های مناسب برای راه اندازی «بازار آب» در استان مهیا شده است و امسال این بازارچه را در البرز به صورت آزمایشی راه اندازی می کنیم.

وی بیان کرد: با احداث یک برج دیده بانی ضمن رصد تمامی چاه ها با کنتور هوشمند می توان به تخلفات و امکان قرائت فوری کنتور نیز پی برد و جلوی برداشت آب از چاه های غیرمجاز را گرفت، برنامه ریزی برداشت منطقی و منطقی است. از مخزن مجاز، امکان تهیه گزارش برداشت آب، شارژ از طریق رصدخانه، اتصال ایستگاه های آب و هواشناسی شامل باران سنج، هیدرومتری، تبخیر و تعرق و کلیه تجهیزات الکترونیکی در ایستگاه های هواشناسی و مدیریت سیل فراهم است. از جانب. نقطه بارندگی و اتصال بخش آب.

Photo_2022_10_9-1_44_3_11_I66

مدیر شرکت آب منطقه ای گاسوین گفت: در این طرح برای سازگاری با کم آبی باید 325 میلیون مترمکعب صرفه جویی شود که 306 میلیون مترمکعب آن در اختیار شرکت آب منطقه ای و 160 میلیون مترمکعب توسط شرکت آب است. جهاد کشاورزی یک میلیون مترمکعب توسط شهرداری و یک میلیون مترمکعب در شهرک صنعتی پیش بینی می شود 12 میلیون مترمکعب باشد.

انتقال آب از الموت به قزوین قطعی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین همچنین از وضعیت انتقال آب از رودخانه الموت به استان خبر داد و گفت: این طرح 50 سال پیش مطرح شد اما در مقطعی با مخالفت مواجه شد و متوقف شد و همچنان به تصویب رسید. افتخار وزیر نیرو موافقت کرد و کار شروع شد.

آقای ملکی گفت: بررسی فاز اول طرح انتقال آب از جاده الموت به استان بنا به دستور وزیر در دستور کار قرار دارد و امیدواریم بتوانیم طرح را به ترتیب اجرا کنیم. بسته به مقامات استانی

در انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

با توجه به نتایج 0 رای دادن و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا