علم و تکنولوژی

تهدید اُمیکرون در شرق اروپا همچنان بالاست

سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز (سه شنبه) اعلام کرد که موج جدید Omicron به سمت شرق اروپا در حال حرکت است و از مقامات خواست تا سرعت واکسیناسیون و سایر اقدامات را بهبود بخشند.

هانس کلوگه، مدیر اتحادیه اروپا در اروپا، می‌گوید تعداد مبتلایان به کووید-19 در ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، گرجستان، روسیه و اوکراین در دو هفته گذشته بیش از دو برابر شده است.

این بیانیه در حالی منتشر شد که چندین کشور اروپایی از جمله جمهوری چک و لهستان اعلام کردند که اگر میزان آلودگی هر روز کاهش یابد و محدودیت شیوع کویور-19 در ماه می کاهش یابد.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) همچنان بر نیاز به غربالگری و دفع سریع تاکید می کند، زیرا هفته گذشته بیش از 165 میلیون مورد عفونت کووی-19 در سراسر منطقه و 25000 مورد مرگ و میر وجود دارد.

سازمان بهداشت جهانی گفت: «در مواجهه با موج Omicron، و از آنجایی که سویه‌های دلتا هنوز در اروپای شرقی شایع هستند، زمان آن نرسیده است که آنچه را که می‌دانیم نیروی کاهش تکثیر کووید-19 بوده است، لغو کنیم.» کارگردان.

به گزارش رویترز، او همچنین از دولت ها خواست تا دلایل پایین بودن نرخ واکسیناسیون در کشورشان را بررسی کنند. کلوگه گفت که بیش از 40 درصد افراد بالای 60 سال در بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، قرقیزستان، اوکراین و ازبکستان واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند.

دکمه بازگشت به بالا