علم و تکنولوژی

تهدید جدید روس ها؛امکان سقوط ایستگاه فضایی روی آمریکا و اروپا وجود دارد!

به گزارش تکنونامه و به نقل از اسپیس، دیمیتری روگوزین، مدیر آژانس فضایی روسیه، اندکی پس از سخنرانی در توییتر نوشت: پاسخ بایدن به تحریم های آمریکا علیه روسیه

“آیا می خواهید همکاری ما در ایستگاه فضایی بین المللی را از بین ببرید؟” روگوزین در چندین توییت نوشت. اگر کار با ما را متوقف کنید، چه کسی از خروج ایستگاه فضایی از مدار و سقوط غیرقابل کنترل بر فراز ایالات متحده یا اروپا جلوگیری می کند؟ ممکن است این سازه 500 تنی بر سر چین و هند بیفتد. آیا می خواهید آنها را با چشم اندازها بترسانید؟ ایستگاه فضایی از طریق روسیه پرواز نمی کند، بنابراین تمام خطر متوجه شماست. آیا برای این خطرات آماده اید؟

روگوزین در برنامه ماهواره ای ایلان ماسک و اسپیس ایکس به تمسخر گفت: “تجار با استعداد شما مدار زمین را آلوده کرده اند و فضانوردان ما ایستگاه فضایی را راهنمایی کرده اند تا آنها را از تماس با این زباله ها دور نگه دارند.”

او افزود: «پرزیدنت بایدن ممکن است «در باغ» نباشد، اما به او بگویید که فضانوردان ما در حال تغییر مدار ایستگاه فضایی هستند تا با زباله‌ها تماس نگیرد.

روگوزین در توییت دیگری تاکید کرد: آیا برای این کار آماده هستید؟ آقایان وقتی قصد پنالتی دارید، آلزایمر (اشاره به بایدن) را با شخصی که پنالتی نوشته است بررسی کنید تا پنالتی در سرتان نباشد.

46

دکمه بازگشت به بالا