علم و تکنولوژی

توزیع سراسری شیرخشک رژیمی از هفته گذشته/ ثبت اطلاعات توزیع و عرضه ضروریست

سخنگوی سازمان غذا و دارو در بیانیه ای اعلام کرد که شیرخشک “بسیار فراوان” است و این “علت اصلی کمبود کوتاه مدت شیرخشک” است. عدم تخصیص ارز لازم برای واردات این محصول با تاکید بر اینکه: ارز مورد نیاز، ثبت سفارش کوتاه و فرآیند ارسال شیر وارداتی در مدت زمان بسیار کوتاهی فرآوری می شود.

محمد هاشمی در گفت وگو با تکنونامه وی گفت: یک میلیون قوطی شیرخشک وارداتی پس از برداشت در شرکت های مشکوک کشف و با راهنمایی کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی NUOL در سراسر کشور توزیع شد.

وی افزود: حدود 13 هزار قوطی شیرخشک در کشور توزیع شده و از هفته گذشته این محصول توسط توزیع کنندگان در سراسر کشور توزیع شده است. این نوع شیرخشک در اکثر داروخانه های تهران توزیع می شود و در شهرستان ها نیز توزیع می شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو هشدار داد: با توجه به اولویت ها در واردات شیرخشک، لزوم ثبت فروش و اطلاع رسانی برای جلوگیری از قاچاق این محصولات به شرکت ها و داروخانه ها اعلام شده است. به طور جدی پیگیری خواهد شد.»

وی با تاکید بر اینکه در نگهداری شیرخشک مخصوص، هضم و رژیم غذایی مشکل جدی وجود ندارد، خیر: در صورتی که مصرف این شیرخشک به صورت معقول و با تجویز پزشک متخصص انجام شود. چالش ما هرگز یک وقفه یک یا دو روزه را نخواهیم دید. در عین حال همکاری مالیاتی و انجام تعهدات مندرج در تفاهم نامه با سازمان غذا و دارو برای حل مشکلات زنجیره دارو، غذا، تجهیزات پزشکی و محصولات سلامت محور در سراسر کشور. عمومی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا