علم و تکنولوژی

توصیه‌هایی برای حفظ سلامت قلب در مبتلایان به آسم

نتایج یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا نشان می دهد که افراد مبتلا به “آسم مداوم” دارای سطوح بالاتر التهاب و تجمع پلاک در رگ ها هستند که احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش می دهد.

به گزارش تکنونامه، افراد مبتلا به آسم با محدودیت هایی مواجه هستند که می تواند تنفس را دشوار کرده و باعث سرفه های بی پایان شود. آسم همچنین می تواند بر وضعیت قلبی بیمار تأثیر بگذارد و خطر سکته مغزی را افزایش دهد. به همین دلیل است که برای افراد مبتلا به آسم مهم است که مراقب سلامت قلب خود باشند.

علائم آسم را می توان با ورزش منظم، دوری از موقعیت های استرس زا، اجتناب از سیگار و نوشیدن الکل و اصلاح سبک زندگی کنترل کرد.

ارتباط بین آسم و بیماری قلبی

ارتباط مستقیمی بین آسم و اختلالات قلبی عروقی وجود دارد. بیماران مبتلا به آسم بیشتر در معرض حملات قلبی یا تپش قلب هستند. اعتقاد بر این است که این وضعیت عمدتاً نتیجه التهاب است.

به گفته پزشکان هندی، این بیماران همیشه در معرض خطر بالایی هستند زیرا ناراحتی قفسه سینه ناشی از حمله قلبی اغلب با آسم اشتباه گرفته می شود، بنابراین آگاهی از این علائم مهم است.

ضرورت پیروی از سبک زندگی سالم

در مطالعات مختلف تاکید شده است که بیماران مبتلا به آسم به دلیل التهاب سیستمیک بالا در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سایر بیماری های عروقی هستند. بنابراین، تغییرات سبک زندگی سالم برای قلب مانند پرهیز از چربی‌های ترانس، گنجاندن چربی‌های اشباع کمتر در رژیم غذایی و مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزیجات برای بیماران مبتلا به آسم مهم است.

از موقعیت های استرس زا و ورزش دوری کنید

افراد مبتلا به آسم باید روزانه ورزش کنند. با این حال، گنجاندن ورزش در برنامه روزانه خود باید پس از مشورت با پزشک و با راهنمایی یک مربی ورزشی انجام شود. لازم به ذکر است که ورزش در هوای بد توصیه نمی شود. علاوه بر این، مصرف الکل و سیگار می تواند وضعیت بیمار را بدتر کند.

به گزارش هندوستان تایمز، علاوه بر این، بیماران باید با انجام تکنیک هایی مانند یوگا و مدیتیشن استرس را کاهش دهند تا قلب و ریه ها را در شرایط مطلوب نگه دارند. همچنین لازم است افراد حداقل 8 ساعت در روز بخوابند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا