علم و تکنولوژی

توصیه‌های غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در روزهای کرونایی

اخبار آفتاب:

در حین شیوع وبا ، همه به دنبال چیزی برای خوردن غذا هستند تا بیمار نشوند. افراد مبتلا به Covid 19 که درمان شده اند ، در طی بهبودی به دنبال غذاهای مؤثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند. در این مقاله به بحث در مورد غذاهای مغذی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در روز دیفتری پرداخته شده است.

مصرف بیش از حد مایعات در طی روز آترواسکلروز

به مبتلایان به بیماری عروق کرونا ویروس توصیه می شود مایعات زیادی مانند آب و مواد نگهدارنده بنوشند. به دلیل مصرف زیاد مایعات ، انواع سموم از بدن بیمار خارج شده و بدن پاکسازی می شود.

سوپ را در روز کورنا بخورید
سوپ یکی از غذاهای مغذی است که به بیماران توصیه می شود و بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونا ویروس قلب نیز از این قاعده مستثنی نیستند. زیرا مواد مورد استفاده در تهیه سوپ سرشار از ویتامین های زیادی هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند.

همچنین لازم به ذکر است که در رژیم غذایی بیمار ، اگر به زنجبیل و پماد حساسیت ندارید ، بهتر است از این ادویه ها بسیار استفاده کنید ؛ زیرا هر دو حاوی رادیکالهای آزاد و مواد ضد التهابی هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند و باعث می شوند بیماران سریعتر بهبود یابند.

مصرف ویتامین C و A در طول روز بیماری قلبی
ویتامین های A و C ویتامین هایی هستند که از تهاجم بیماریهای مختلف به سیستم ایمنی بدن محافظت می کنند. ویتامین C حاوی آنتی اکسیدان هایی است که در صورت مصرف روزانه می توانند به جلوگیری از بیماری و بهبود سریع بیماری کمک کنند. بهتر است مقادیر زیادی ویتامین C را در رژیم غذایی روزانه بیمار بگنجانید.

مصرف ویتامین ها در طول بیماری همچنین به بدن در مبارزه با بیماری و میکروب ها کمک می کند و در نهایت بیماری را درمان می کند و باعث سلامتی می شود. برای نگه داشتن این ویتامین در بدن ، توصیه می شود هر روز سبزیجات و میوه میل کنید.

در روزهای بیماری قلبی از سیر و پیاز استفاده کنید
سیر و پیاز منابع غنی ویتامین C با خاصیت ضد عفونی کننده هستند و مصرف آن به دلیل خاصیت ضد ویروسی آن ، وسیله ای برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها است. مصرف سیر و پیاز در رانندگی مواد نادرست در بدن بسیار مؤثر است. از دیگر خواص سیر و پیاز نیز به درمان تب ، بیماری های تنفسی ، سرماخوردگی و در آخر تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

یک رژیم غذایی مغذی بخورید

بیمارانی که بهبود می یابند باید از منبعی از مواد مغذی استفاده کنند که به تقویت بدن آنها کمک می کند تا بتوانند سریعتر بهبود یابند. بنابراین ، در چنین مواردی ، به افراد توصیه کنید غذاهای غنی از ویتامین ، پروتئین ، روی ، آهن ، ماهی های دریایی و غیره را مصرف کنند.

غذاهای سالم برای تسکین کمردرد و تغذیه در مبتلایان به افتادگی در هنگام بهبودی / علی بیگی

عسل
همانطور که می دانید یکی از علائم بیماری عروق کرونا ویروس قلب ، سرفه خشک و شدید است. مخلوطی از آب و عسل به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی آن ، یک شربت مناسب برای کاهش و بهبود سرفه است.

دکمه بازگشت به بالا