علم و تکنولوژی

توصیه وزیر بهداشت به زائران اربعین برای همکاری با نیروهای بهداشتی مستقر در مرزها

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زائران اربعین توصیه کرد استفاده از ماسک، غذای سالم، رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی را در این روز فراموش نکنند.

به گزارش تکنونامه، دکتر بهرام عین اللهی گفت: در مراسم اختتامیه اولین دوره معارف و فرهنگ «همراه با خردمندان» گفت: در رابطه با روند عربستان اقداماتی در میدان انجام می شود. مرز شلمچه و مهران که 90 درصد تردد از این مرزها انجام می شود. دستورالعمل ها.

وی تصریح کرد: امسال مرکز بهداشت و درمان شهید حاج قاسم سلیمانی را در شلمچه راه اندازی کردیم و تعدادی از نیروهای بهداشتی در آنجا به صورت داوطلبانه حضور دارند.

وی افزود: برای مرز مهران از توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی ایلام، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی استفاده کردیم. ضمناً در عراق مدیریت با جمعیت هلال احمر است و هر کادر درمانی که بخواهد برای ارائه خدمات داوطلبانه به عراق برود، نیازی به خروج ندارد و سفر آنها یک ماموریت محسوب می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه می دهد: پس از امروز برای زائران امام رضا(ع) برنامه ریزی شده است تا از توانمندی های همه دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور با مدیریت دانشگاه مشهد استفاده کنند. دانشگاه علوم پزشکی میزبان است.

عین اللهی به وضعیت کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به تزریق 154 میلیون دوز واکسن و ثبت ارقام 91، 86 و 72 درصدی در رتبه های اول تا سوم، حاشیه ایمنی خوبی داریم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: این روزها بر روی شلیک های هشدار دهنده، ماسک صورت، فاصله گذاری اجتماعی، غذای سالم تمرکز داریم تا زائران عابد در هنگام بازگشت با نیروهای بهداشتی مستقر در مرز همکاری کنند. ایران..

به گزارش وبدا، وی تاکید کرد: توصیه می‌کنیم افراد بدون توجه به تعداد واکسن‌های دریافتی در اسرع وقت دوز تقویتی دریافت کنند و بدانند که ویروس کرونا هنوز از بین نرفته است و بهترین کار است. دور ماندن از این ویروس وحشتناک، دریافت دوز تقویت کننده یک بار در سال است، زمان آن رسیده است که از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا