علم و تکنولوژی

تولید مواد اولیه دارو مزالازین، نقش مهمی در جلوگیری از خروج ارز دارد

تکنونامه/ آذربایجان شرقی رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تولید مواد اولیه مسالازین نقش مهمی در جلوگیری از خروج ارز از کشور دارد و با تامین آن نگرانی برای تامین این دارو نخواهیم داشت.

دکتر بهرام دارایی روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه در مراسم رونمایی از مزالازین جولیان کیمیا صنعت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی تبیر گفت: به آنها در دستیابی به بهره وری و افزایش ظرفیت تولید داخلی ما کمک کنید.

وی افزود: امیدواریم در پنج سال آینده جایگزین مناسبی برای نفت پیدا کنیم و به یک میلیارد دلار در صنعت داروسازی کشور برسیم و با صادرات آنها ظرفیت بزرگی در کشور ایجاد کنیم.

وی افزود: شرکت های مستعد ما را در رسیدن به این هدف یاری کرده اند و در 13 دولت و به ویژه وزارت بهداشت گام های موثری برای تسهیل کسب و کار جوانان و شرکت های صاحب نظر برداشته است. کمک آنها.”

ما 97 درصد ظرفیت تولید در کشور داریم و سعی می کنیم مواد اولیه مورد نیاز را با کیفیت بهتر و در مسیر درست تامین کنیم زیرا کیفیت تاثیر بالایی دارد.

وی گفت: تا پایان سال 1400 هفتمین واکسن کرونا تایید و رسما وارد سبد واکسن کشور شد و اکنون 50 میلیون دلار ظرفیت تولید واکسن در کشور داریم.

وی گفت: با وجود مجازات‌ها، توانستیم مواد اولیه واکسن کرونا و تجهیزات تحقیقاتی پیشرفته تولید کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: سال‌هاست که مشکلات زیادی در صنعت واکسن داشته‌ایم و کرونا تهدید بزرگی است که فرصتی برای از بین بردن آنها و تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده واکسن در غرب آسیا شده است.

وی در پایان گفت: واکسن برکت در نهایت مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت و بقیه واکسن ها به دنبال جهانی شدن هستند.

به گزارش تکنونامه، در مراسم معارفه معاونت تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و دارو، مدیرکل غذا و داروی سازمان غذا و دارو، استاندار و نمایندگانی از مدیران عالی رتبه در آذربایجان شرقی حضور داشتند. محصول استراتژیک و مهم ماده اولیه مزالازین در تبریز رونمایی شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا