علم و تکنولوژی

تولید مواد نانوکربنی با پسماند ماهی!

در این راستا، «کربن نانو پیاز» (Carbon nano-onions / CNOs) نیز از این قاعده مستثنی نیست. این مواد که برای اولین بار در سال 1980 ارائه شدند، نانوساختارهایی متشکل از فولرن ها هستند که ویژگی های جالبی مانند مساحت سطح بالا و هدایت حرارتی و الکتریکی بالا را نشان می دهند.

در همین حال، روش مرسوم برای تولید نانو یون کربن دارای معایب جدی است، اما اکنون در یک مطالعه جدید که در مجله “شیمی سبز” منتشر شده است، گروهی از دانشمندان دانشمندان موسسه فناوری ناگویا در ژاپن یک مدل ساده پیدا کرده اند و آن را مناسب تشخیص داده اند. . برای تبدیل ضایعات ماهی به نانو کربن با کیفیت بالا.

تبدیل ضایعات ماهی به نانومواد کربنی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار

در این روش با تغییرات شیمیایی ناشی از پیرولیز مایکروویو، ضایعات ماهی طی چند ثانیه به وسیله سنتز به پیاز نانو کربن تبدیل می شود.

این روش مصنوعی همچنین سازگار با محیط زیست است و راهی مستقیم برای تبدیل ضایعات ماهی به مواد مفید فراهم می کند. این گروه تحقیقاتی معتقد است که کار آنها به اجرای چندین هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، اگر این نانو یون های کربنی وارد نسل بعدی لامپ های LED و نمایشگرهای QLED شوند، این امر به کاهش هزینه های تولید آنها کمک می کند.

46

دکمه بازگشت به بالا