علم و تکنولوژی

تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز در کشور / آغاز صادرات واکسن به نیکاراگوئه

تکنونامه/ خوزستان وزیر بهداشت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آمادگی صادرات دارو به کشور را دارد، گفت: سایرین و طبق نیاز ما واکسینه خواهند شد.

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از شلمچه که امروز (8 فروردین) انجام شد، گفت: به برکت خون شهدا و ایثار مردم می توانیم افزایش چشمگیری در حوزه بهداشت و درمان داشته باشیم. در ایران انجام شده است.

به گزارش تکنونامه، وی با اشاره به فعالیت دانشمندان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: حدود 63 دانشکده علوم پزشکی، 20 هزار هیئت علمی و 270 هزار دانشجوی پزشکی در کشور داریم. همه حوزه هایی که دنیا به آن نیاز دارد در ایران وجود دارد و نه تنها مردم ایران، بلکه بسیاری از مردم کشورهای همسایه نیز به آن نیاز دارند.

وزیر بهداشت گفت: 97 درصد داروی مورد نیاز کشور را ما تامین می کنیم. با دستور حضرت آقا امسال به عنوان سال معرفت پیشنهاد شده است، بنابراین برنامه ریزی شده است تا 3 درصد باقیمانده برای تامین نیاز دارویی کشور تامین شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی صادرات دارو به سایر کشورها را دارد و نیاز آنها تامین می شود.

عین اللهی با اشاره به اقدامات تولید واکسن گفت: ما یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه تولید واکسن هستیم و در حال حاضر شش مرکز تولید واکسن در حال تولید انواع واکسن های مورد نیاز با بسترهای مختلف هستند.

وی افزود: اخیرا صادرات واکسن به نیکاراگوئه آغاز شده و 200 هزار واکسن صادر شده است و تا 4 میلیون دلار واکسن صادر کرده ایم.

وزیر بهداشت گفت: می توانیم امکانات گردشگری سلامت را برای ارائه خدمات به کشورهای همسایه رزرو کنیم تا بیماران این کشورها در ایران درمان شوند. امروز از یک مقصد گردشگری سلامت به مساحت 3000 مترمربع بازدید کردیم که امیدواریم با تجمیع این تاسیسات و مذاکره با کشور عراق میزبان آن باشیم تا بتوانند خدمات مورد نیاز خود را در ایران دریافت کنند.

وی با اشاره به ظهور موکب راهیان نور در محل یادمان شهدا، گفت: به این افراد توصیه کنید آیین های بهداشتی را نیز رعایت کنند و واکسیناسیون خود را تکمیل کنند. حضور در این مناطق برای سلامت روحی و روانی بهتر بسیار موثر است، بنابراین کسانی که هنوز به این مکان ها نرسیده اند باید در این مناطق باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا